16.500 TL PC vs MacBook

DemonWolf

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim 1 tane MacBook ya da PC alacağım. Şu an kullandığım bilgisayar var, Windows ve Linux yüklü ancak işlemcisinden pek memnun değilim.

Hiç MacBook deneyimim olmadı açıkçası denemek de isterim. Bütçem 16.500 TL.

PC: Tulpar T5 V21.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Mac: 16 inç MacBook Pro - Uzay Grisi.

Öğrenci indirimiyle 16.800 TL civarı yapıyor.

PC'den pek oyun oynayan birisi değilim en fazla LOL ETS 2 vs. genellikle PS4'den oynuyorum.

Merhaba, ben de bir bilgisayar mühendisi olarak sana şunu tavsiye edebilirim. Eğer en ufak bir oyun oynama isteğin varsa kesinlikle Windows öneririm. Ama yok ben iş yapacağım, kod yazacağım dersen Mac bu konuda çok iyi ve hızlıdır. Ben oyun oynadığımdan evde Windows masaüstü var. Yanına Linux kurdum. İşlerimi orada yapıyorum. Ayrıca şirketin verdiği bir de MacBook Pro var. Eve getirdiğimde onu kullanıyorum işler için.

Merhabalar, üniversite dolayısıyla hayatı yazılımlarla iç içe olan biri olarak yazıyorum. Bütün üniversite serüvenin ve sonrasında iş hayatın boyunca en ergonomik tasarımı MacBook'larda bulacaksın.
Özellikle eğer kendine güveniyorsan ve ilerde yazılım konusunda kendi girişimlerini vb yapmak istiyorsan, MacBook'tan başkasını düşünmemen lazım.
Kısaca sana şöyle özetleyeyim:
Ben oyun oynarım, ışıklı falan da olsun, kasa kalitesi ömrü değil de oyun performansının en üst düzey olması önemli diyorsan Monster.
Profesyonel kariyerim için alacağım, günlük hayatta hep yanımda kalacak diyorsan MacBook.

Ben de zamanında bu kararı vermiştim. Yanımda taşımak ve kullanmak için MacBook Pro almıştım 13. bir tane de kasa toplamıştım orta ölçekli, her oyunu rahat oynatacak şekilde. Gaming laptop aldığın vakit hafiflik ve şarj süresinden kaybedeceksin. O yüzden bütün paramı Gaming laptop vermek pişman eder.

Macbook Pro ile kullanman gereken programları açabiliyorsan bence alınır. Kolay taşınabilir olması, uzun pil ömrü, stabil çalışması gibi çok fazla artısı var. Elinde oyun oynayacağın farklı platformlar da varmış zaten.

Ben de zamanında bu kararı vermiştim. Yanımda taşımak ve kullanmak için MacBook Pro almıştım 13. bir tane de kasa toplamıştım orta ölçekli, her oyunu rahat oynatacak şekilde. Gaming laptop aldığın vakit hafiflik ve şarj süresinden kaybedeceksin. O yüzden bütün paramı Gaming laptop vermek pişman eder.

Bu çok daha mantıklı Gaming laptop için o kadar para vermeye değmez. Yarı fiyatına masaüstü toplarsın. İstediğin oyunu oynarsın.

Bir yerde iş yapamaz olacaksın, bir süre okulda. Falan taşırken artık ağrı yapacak sırtına. Bu sebeple bekle, yeni MacBook 13/14 al, kalanla da bir kasa toparlarsin hem üstüne eklersin de. Hemen toplayamazsan bile. Gaming laptop alma demiyorum ama ben de yazılım mühendisiyim ve bu büyük laptoplar tam bir eziyet oluyor. Kesinlikle MacBook ya da benzeri Dell vs laptobun olmalı yanında taşımak için.

Geri
Yukarı