16.500 TL sistem önerisi

Tabii 4060 DLSS gibi teknolojilerle biraz daha iyi oluyor ama aradaki 5600 işlemci farkını kapatamaz. Valorant gibi oyunlarda performans farkı çok fazla.
O zaten kolayca yükseltilebilir bir şey.

Genelde Apex Legends ETS 2 RDR2 Cyberpunk Fortnite gibi oyunlar oynayacagım ve monitörüm 144Hz o yuzden aşırı bir FPS beklemiyorum stabil ve uzun ömürlü olsun yeter.

RX 6700 XT ile RTX 4060 sistemler arasında tercih yapabilirsiniz bütçenize göre, bahsettiğiniz oyunlar arasında FPS oyunlar da var ve işlemci de sizin için önemli. Mümkünse RTX4060 ile R5 5600 sistem bulmanız çok iyi olur ancak bulamıyorsanız R5 5600 RX 6700 XT gibi sistemler de alınabilir ancak bence bu sistemlerin daha aşağısına düşmeyin o bütçe için çünkü cidden kampanyalarla alınabiliyor bu bütçeye bu sistemler.

RX 6700 XT ile RTX 4060 sistemler arasında tercih yapabilirsiniz bütçenize göre, bahsettiğiniz oyunlar arasında FPS oyunlar da var ve işlemci de sizin için önemli. Mümkünse RTX4060 ile R5 5600 sistem bulmanız çok iyi olur ancak bulamıyorsanız R5 5600 RX 6700 XT gibi sistemler de alınabilir ancak bence bu sistemlerin daha aşağısına düşmeyin o bütçe için çünkü cidden kampanyalarla alınabiliyor bu bütçeye bu sistemler.

Xbox'ımı ve şu anki bilgisayarımı satıp üstüne para koyarak alacagım sizce biraz daha beklemem mi daha dogru olur yoksa ilk kampanyada güzel gordugum bir bilgisayarı almam mı?

Evet bu sisteme de bakmıstım ama arkadasıma sordugumda Ryzen 5 5500 alınmaz demişti.

Ryzen 5 5500 alınır bu arada kendimde kullanıyorum sadece L3 önbelliği 16 diye alınmaz falan saçma.

Geri
Yukarı