16.500TL sistem tavsiyesi

yetiskin

Decapat
Daha fazla  
Selam.

16-17 k arasında hazır toplama fark etmez sistem önerisine ihtiyacım var.

Çok aşırı oyun oynayan biri değilim. Ama ara ara oynamak isterim.

Özellikle Metin2'de 10 Client açıkken kenardan LoL, Valorant gibi oyunları oynatabilecek, kasmayan, dar boğaza girmeyen bir sisteme ihtiyacım var. Bu paragrafta yazılanlar ana ihtiyacım.

Çok fazla bilgim yok fakat Metin2 gibi bir oyunda fazla ekranda performansı nasıl alırız işlemci, ekran kartı gibi bileşenler AMD mi Intel-NVIDIA mı olmalı? Nasıl bir yol izlemeliyiz?

4-5 sene teklemesin bana yeterli olur.

İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:

Son düzenleme:
Hocam cevap için teşekkür ederim. Anlamadığım için soruyorum. Ekran kartı konusunda RTX olanlar daha popüler ve iyi gibi bir algı var bunun sebebi nedir?

@MERT1548 Sistemin fiyatı 20K'yı geçmiş?
Hocam cevap için teşekkür ederim. Anlamadığım için soruyorum. Ekran kartı konusunda RTX olanlar daha popüler ve iyi gibi bir algı var bunun sebebi nedir?
Sürücü ve yazılım kanadın da çok daha başarılılar çünkü.

Çünkü NVIDIA AMD'den çok daha önce çıktı. Ve ilk onlar kullanılmaya başlandı. Kullanılmaya başlayınca da daha sonradan ekran kartı kartı piyasına AMD çıktı. Çoğu kullanıcı önceden de NVIDIA kullandıkları için bildiklerinden şaşmak istemediler. İlk önce böyle başladı diye biliyorum.

Sizin öneriniz var mı hocam? Ana ihtiyacım 3. paragraf.
Ekran kartını 3060 Ti yapınca 14820TL yapıyor. Yeterli gelir bu sistem.

Ekran kartını 3060 Ti yapınca 14820TL yapıyor. Yeterli gelir bu sistem.
Bu sistem popüler oyunlarda nasıl iş çıkarır? Birde merak ediyorum örneğin ekran kartının Inno marka olmasıyla Asus olması arasında ne gibi bir fark var?

@yetiskin Valorant, CS:GO gibi oyunlarda 250-350FPS alırsın. DLSS'le beraber çoğu oyunu 2K ve 4K'da bile oynarsın bu sistemle.

Soğutma konusunda değişiklik gösteriyor modeller. En tepe modellerde OC ile 3-4FPS fazladan alıyorsun o kadar. TUF olan model düz 3060 alma o kartı.

@yetiskin Valorant, CS:GO gibi oyunlarda 250-350FPS alırsın. DLSS'le beraber çoğu oyunu 2K ve 4K'da bile oynarsın bu sistemle.

Soğutma konusunda değişiklik gösteriyor modeller. En tepe modellerde OC ile 3-4FPS fazladan alıyorsun o kadar. TUF olan model düz 3060 alma o kartı.
Yani cihaz performans konusunda sıkıntı yaşatmazsa marka takıntım yok açıkçası. 10 ekran metin2 yanına performans kaybı olmadan 1 oyun oynatsın yeterli. Ya da tek odak olarak New World vs oynayabileyim memnun olurum. Boşa marka parası ödemeyelim. Bu arada çok soru soruyorum kusura bakmayın. En son win89 ile masaüstü kullanmıştım. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı