16 bin TL sistem önerisi

Crylex

Centipat
Yer
Antalya / Lara
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı kısa sürede satacağım yani bu hafta ve bu hafta hangi bilgisayara kafa koyduysam hep stok bitti ondan dolayı artık bıktım ve araştırmaktan yoruldum. Ondan dolayı 8 ben koyacağım 8'de bilgisayarı satıyorum. 16'ya adamakıllı minimum RTX3060 olan bir sistem düşünüyorum. İşlemcide AMD taraftarıyım pek bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim.

Vatan, İtopya gibi sıkıntı olduğunda garantisi konuşacak yerlerden olursa sevinirim bilindik ve güvenilir yerlerden yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birde bu işlemci olsun ekran kartı zaten attığımdan iyi senin yolladığın sistemmi alınır diyosun işlemciler arasındaki fark nedir birde ekran kartı 8 gb olması dezavantaj olmaz değilmi bir bilgim yokta ondan dedim

Attigim varken alinmaz. Yine de en ucuz NVIDIA icin fena degil ama hem eski kart almak mantiksiz.
.

Bir de bu işlemci olsun ekran kartı zaten attığımdan iyi senin yolladığın sistemmi alınır diyosun işlemciler arasındaki fark nedir bir de ekran kartı 8 GB olması dezavantaj olmaz değil mi bir bilgim yokta ondan dedim.

FHD icin 8 GB VRAM yeterlidir.

Dezavantaj olmaz. Asil 3060 alirsan dezavantaj olur. 4060, 3060'dan daha iyi; DLSS 3.0, DLSS kare olusturma, daha iyi guc tuketimi, yapay zeka cekirdekleri, tensor cekirdekleri, CUDA cekirdekleri, daha iyi RT performansina ve daha yeni mimariye sahip.

Önerebileceğin en iyi sistem budur değilmi dostum yani aldıktan sonra uzun bir süre masraf yapmak istemiyorumda.
FHD icin 8 GB VRAM yeterlidir.

Dezavantaj olmaz. Asil 3060 alirsan dezavantaj olur. 4060, 3060'dan daha iyi; DLSS 3.0, DLSS kare olusturma, daha iyi guc tuketimi, yapay zeka cekirdekleri, tensor cekirdekleri, CUDA cekirdekleri, daha iyi RT performansina ve daha yeni mimariye sahip.

Yeni konular

Geri
Yukarı