Korsan oyun kullanıyor musunuz?

Korsan kullanıyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    1.166
Bunun Skidrow ile alakası yok ve arkasında tamamen anonim kişiler var. En az güven veren site bu hepsi arasında. 1337X moderatörlerinin birinin bile dosyalara virüs bastığı ortamda mecbur kalınmadıkça oradan indirme yapılmamalı.

150K TL'lik Bitcoin ne 150 bin adet Bitcoin'i o kadar zengin olsam forumlarda işim ne. 😂

150 bin TL'lik Bitcoin dedim 100 kişi para koysa 1 Bitcoin alınmıyor.

Bunun Skidrow ile alakası yok ve arkasında tamamen anonim kişiler var. En az güven veren site bu hepsi arasında. 1337X moderatörlerinin birinin bile dosyalara virüs bastığı ortamda mecbur kalınmadıkça oradan indirme yapılmamalı.

150K TL'lik Bitcoin ne 150 bin adet Bitcoin'i o kadar zengin olsam forumlarda işim ne. 😂

İsme çok takılmaya gerek yok. Skidrow veya reloaded ile alakaları olmayabilir. Önemli olan hiç virüslü paylaşımlarına denk gelmedim. Aylık 30 milyona yakın ziyaretçi sayısına sahip bir site.

DRM veya Denuvo kopya koruma sistemi kullanan yapımcıların oyunlarını almıyorum. Bu sistemler oyunlarda ciddi performans sorunlarına yol açtığı gibi paranla da rezillik çekiyorsun resmen.

Aynı oyunların crack'li versiyonları yağ gibi akıyor oysa.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Forumda sizin gibi korsanı savunan kişiler olduğu için sevindim yeniyim forumda bakıyorum da herkes korsan düşmanı. 18 yaşında YKS'ye çalışan bir genç olarak gidip de oyunlara 2-3K verecek param yok. Bu şekilde anlattığımda ise klasik korsan haterlarının anlattıkları anlatılıyor. Paran olmasa gidip marketten ekmek mi çalacaksın vb.

Vermemen doğrusu zaten, Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi piramidi var hemen bakıyoruz bir insanın temel ihtiyaçları neymiş ne değilmiş. Adam affedersin Getir Yemek'ten sabah akşam dandik soslu tavuk döner, çiğ köfte yemek için indirim kuponu kovalıyor. Midesine adam gibi kırmızı et girmeyeli yarım sene olmuş "oo oyuna 3K vereyim, oo şu yayıncıya 500 TL atayım". Saçma sapan işler.

Korsan film, oyun vb. imkanın varsa ve cebinden para taşmıyorsa yapacaksın. Nedir arada "bu oyunu korsan oynadık ama her kuruşunu da hak edermiş" dediğinde satın alabilirsin oldukça doğal.

150 bin TL'lik Bitcoin dedim 100 kişi para koysa 1 Bitcoin alınmıyor.

Vardı zaten artık yok, araba aldım. Neden oyun almadım? Çünkü ulaşım ihtiyacımı giderecek parayı biriktirmem gerekiyordu. Her şeyin bir önceliği var.

Vermemen doğrusu zaten, Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi piramidi var hemen bakıyoruz bir insanın temel ihtiyaçları neymiş ne değilmiş. Adam affedersin Getir Yemek'ten sabah akşam dandik soslu tavuk döner, çiğ köfte yemek için indirim kuponu kovalıyor. Midesine adam gibi kırmızı et girmeyeli yarım sene olmuş "oo oyuna 3K vereyim, oo şu yayıncıya 500 TL atayım". Saçma sapan işler.

Korsan film, oyun vb. imkanın varsa ve cebinden para taşmıyorsa yapacaksın. Nedir arada "bu oyunu korsan oynadık ama her kuruşunu da hak eder miş" dediğinde satın alabilirsin oldukça doğal.

Vardı zaten artık yok, araba aldım. Neden oyun almadım? Çünkü ulaşım ihtiyacımı giderecek parayı biriktirmem gerekiyordu. Her şeyin bir önceliği var.

Araba alman akıllıca olmuş şimdi aldığın araba fiyatı 15 kat artmıştır.

Forumda sizin gibi korsanı savunan kişiler olduğu için sevindim yeniyim forumda bakıyorum da herkes korsan düşmanı. 18 yaşında YKS'ye çalışan bir genç olarak gidip de oyunlara 2-3K verecek param yok. Bu şekilde anlattığımda ise klasik korsan haterlarının anlattıkları anlatılıyor. Paran olmasa gidip marketten ekmek mi çalacaksın vb.
Ubisoft, Rocsktar vb. çoğu büyük oyun yayıncısı/geliştiricileri oyunlarına 10 yılı aşkın süredir inatla sebatla Türkçe dil desteği bile eklemiyor. Türkiye pazarını dikkate almayan firmalara para kazandıracak değilim.

Diablo 4 Türkçe dil desteği ile gelecek diye hiç aklımda yokken ön sipariş verip almıştım mesela. Dolayısı ile biz Türk oyuncu topluluğunu dikkate almayan firmalara benden kuruş çıkmaz.

Araba alman akıllıca olmuş şimdi aldığın araba fiyatı 15 kat artmıştır.

En kötü fiziksel ürünü almak en iyi dijital ürünü almaktan iyidir özellikle Türkiye gibi zorluk seviyesi yüksek bir ülkede yaşıyorsan.

İlla dijital içeriğe de para harcanır ama çoğu kişi artık "oyun satın alma bağımlısı" olmuş durumda. Kütüphaneleri dolu gözüksün, "şu oyun da olsun" diye para harcayıp duruyorlar. Yarısını indirip oynamışlıkları bile yok.

Ubisoft, Rocsktar vb. çoğu büyük oyun yayıncısı/geliştiricileri oyunlarına 10 yılı aşkın süredir inatla sebatla Türkçe dil desteği bile eklemiyor. Türkiye pazarını dikkate almayan firmalara para kazandıracak değilim.

Diablo 4 Türkçe dil desteği ile gelecek diye hiç aklımda yokken ön sipariş verip almıştım mesela. Dolayısı ile biz Türk oyuncu topluluğunu dikkate almayan firmalara benden kuruş çıkmaz.
Kino hocamın dediği gibi bir çok insan steam profilinde gösteriş için alıyorlar . 3 tane aaa oyun oynayacak olsam 10k tutar .Onun yerine donanımı güçlendirmeye veya bilgili olduğum konularda yatırım yaparım .

Kullanıyorum. Sistemim yettiği kadar. Mantıklı da. Geçende gördüm EA FC 2024 ultimate paketi 4000 TL mi ne olmuş. Asgari ücret 17 bin TL. O paraları sadece GTA VI için veririm yani. Günce ortamda 200-300 maksimum verebileceğim para. Onun dışında korsan aga ya da hiç oynamam yani.

"Oyun satın alma bağımlısı" olmuş durumda. Kütüphaneleri dolu gözüksün, "şu oyun da olsun" diye para harcayıp duruyorlar. Yarısını indirip oynamışlıkları bile yok.

Bunların arasında bende varım oynamak için aldım ama sonra oynarım diye erteliyorum.

Geri
Yukarı