16 GB 4060 Ti hazır toplama sistem önerisi

Esque

Kilopat
Daha fazla  
R5 5600 ve RTX 4060 Tİ 16gb içeren bir sistem arıyorum (16gb olması önemli, 4070 için bütçem yetersiz sanırım), bu şekilde sistem 27k oluyor ve sanırım en uygunu bu. Daha uyguna bulabilme şansım var mı? Sadece oyun oynamadığım için AMD ekran kartı kesinlikle istemiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-04-11 234552.png
    Ekran görüntüsü 2024-04-11 234552.png
    92,3 KB · Görüntüleme: 39
Geç olmadan bırakın hocam o halde. Özellikle AMD istemediğimi belirttiğim halde o kartı öneriyorsunuz bir de.

Hocam sizin probleminiz NVIDIA'nın mükemmel, AMD'nin ise kötü bir kart üretici olduğunu düşünmeniz. AMD erkan kartları 6000 ve 7000 serisinde neredeyse tüm hataları düzelttiler.

Sana beslemediğini YouTube'ta hangi video söyledi.:D
Kendim kullandım:D

Hocam sizin probleminiz NVIDIA'nın mükemmel, AMD'nin ise kötü bir kart üretici olduğunu düşünmeniz. AMD erkan kartları 6000 ve 7000 serisinde neredeyse tüm hataları düzelttiler.

Kendim kullandım:D
Bizzat RTX3060 karta eşdeğer olduğu söylenen RX6600' ı kullandım ve gerçekten arasında çok fark var. Oynadığım oyunlarda takılmalar, yazılım sorunları vb. bir ton dert açtı benim başıma. Sonrasında RTX3060' a geçiş yapıp rahatladım.
Ayrıca özellikle belirttim sadece oyun oynamıyorum diye, bilmiyorum ne kadar donanımlısınız bu konularda ama bütçesi olan ve iş için de kullanacak olan bir kullanıcıya kalkıp AMD ekran kartı öneren birine de güler geçerim. Bu forumda da bahsettiğim kart ile ilgili bir kaç konum var nasıl çözerim, niye böyle vs. gibi.
Sizin probleminiz daha az para verdiğiniz için hamallık yapmanın doğal olduğunu düşünmeniz. Öyle de böyle de bu kartlara iyi paralar veriyoruz, sizi bilmem ama 3-5 daha az vermenin derdine düşüp forum forum yakınmak istemiyorum.

Bizzat RTX3060 karta eş değer olduğu söylenen RX6600'ı kullandım ve gerçekten arasında çok fark var. Oynadığım oyunlarda takılmalar, yazılım sorunları vb. bir ton dert açtı benim başıma. Sonrasında RTX3060'a geçiş yapıp rahatladım.
Ayrıca özellikle belirttim sadece oyun oynamıyorum diye, bilmiyorum ne kadar donanımlısınız bu konularda ama bütçesi olan ve iş için de kullanacak olan bir kullanıcıya kalkıp AMD ekran kartı öneren birine de güler geçerim. Bu forumda da bahsettiğim kart ile ilgili birkaç konum var nasıl çözerim, niye böyle vs. gibi.
Sizin probleminiz daha az para verdiğiniz için hamallık yapmanın doğal olduğunu düşünmeniz. Öyle de böyle de bu kartlara iyi paralar veriyoruz, sizi bilmem ama 3-5 daha az vermenin derdine düşüp forum forum yakınmak istemiyorum.

Hocam, bakın bende şu an 4 tane ekran kartı var 3'ü NVIDIA markalı, AMD ekran kartı kullanıyorum şu anlık ve bilgisayar üzerinden Blender ve Unity gibi programlarda karta ağır yük bindiriyorum güzelce kaldırıyor. RX 6600 WattMan hatasına sahip bir karttır kabul ederim. NVIDIA marka bir ekran kartı istiyorsanız kesinlikle işlemcinizi yükseltmenizi öneririm.

R5 5600 ve RTX 4060 Ti 16 GB içeren bir sistem arıyorum (16 GB olması önemli, 4070 için bütçem yetersiz sanırım), bu şekilde sistem 27k oluyor ve sanırım en uygunu bu. Daha uyguna bulabilme şansım var mı? Sadece oyun oynamadığım için AMD ekran kartı kesinlikle istemiyorum.

4060 Ti 16 GB para tuzağı alınmamalı AMD istemiyorsunuz ancak yine de alternatif olsun diye belki diğer parçaları toplayıp ekran kartını 6800 XT yapabilirsiniz "16 GB olması çok önemli ise". 4060 Ti 16 GB önermiyorum. 4060 Ti 8 GB alabilirsiniz o parayı vereceğinize DDR5 geçersiniz.

Geri
Yukarı