16 GB DDR 4 ile birlikte 8 GB RAM uyumlu kullanılır mı?

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, şu anda 2x8 GB RAM mevcut ancak 1 tanesini değiştirip 16 GB yapmak yapmak istiyorum. Toplam 24 GB olmasını istiyorum, bütün her şeyi aynı olan 16 GB RAM alırsam eğer 8 GB RAM'im ile aynı uyumlulukta çalışır mı? RAM'lerim Adata XPG Gammix D30 8 GB 3000MHz DDR4 RAM (AX4U300038G16A-SR30) bir de RAM önerebilirseniz sevinirim çok pahalıya kaçmadan :)

Recep Baltaş canlı yayında üzerine basa basa söylemişti. "Aynı marka, aynı değerde, birebir aynı RAMleri farklı zamanlarda alıp taksanız bile uymayabiliyor en mantıklısı eldeki Ramleri satıp direk toplu set halinde almak" gibisinden bir şey demişti.

Bu yayında söyledi ama hangi dakika da söyledi bilmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynısı olsa bile mavi ekran alabilme ihtimalin var.

Neden?
Anakart modelini yazar misin?
A320M-HDV R4.0
Adata XPG Gammix D30 16 GB 3000 MHz DDR4 CL16 AX4U3000316G16A-SR30 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Bunu alabilirsin ama çok gereksiz. 24 GB RAM i napacaksın? 16 GB RAM i nerde kullandın, nerde yetmedi de 24 GB yapıyorsun?

Arka planda yaklaşık 30 adet google chrome açıyorum farklı seklemelerde o yüzden gerekli oluyor ancak 24 GB olarak işlem sağlayabilir değil mi bilgisayar hani 16 GB birisi 8 Olunca uyumsuz mu çalışır ?

Son düzenleme:
Neden?

A320M-HDV r4.0.

Arka planda yaklaşık 30 adet Google Chrome açıyorum farklı seklemelerde o yüzden gerekli oluyor ancak 24 GB olarak işlem sağlayabilir değil mi bilgisayar hani 16 GB birisi 8 olunca uyumsuz mu çalışır?

Kit olmadığı için sorun yaşanabilir satıp yeni kit almak daha mantıklı.

Geri
Yukarı