16 GB DDR4 RAM önerisi

dWight

Hectopat
  • i3 7100 işlemci
  • Asus H110M-K Anakart
  • GTX 1050 Ti
Arkadaşlar masaüstü gaming bilgisayarımın ana parçaları bunlar bunlara uygun 16 GB RAM önerileriniz nedir

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın DDR4 olarak en fazla 2133MHz'lik RAM'leri destekleyebiliyor. Buna bağlı olarak Bakacağın RAM özelliklerinde DDR4 ve 2133MHz'lik olanlara bakarsan hepsi uyacaktır. Ayrıca tek 16 GB yerine 2*8 olarak al daha iyi verimlilik için.

@İsa Kaan Güneş Yanlış bilgi vermeyelim... 6.nesil intel işlemciler için 2133MHZ destek veriyor. 7.nesil işlemciler içinse 2400MHZ. Arkadaşın işlemcisi 7. nesil...

Anakartın DDR4 olarak en fazla 2133MHz'lik RAM'leri destekleyebiliyor. Buna bağlı olarak Bakacağın RAM özelliklerinde DDR4 ve 2133MHz'lik olanlara bakarsan hepsi uyacaktır. Ayrıca tek 16 GB yerine 2*8 olarak al daha iyi verimlilik için.

Yanlış Bilgilendirme
Yanlış bilgi vermeyelim derken yanlış uyarıda bulunuyorsun dostum. Böylesine bir telkinde bulunmadan önce araştırma yapman ve yorumu iyi okuman gerekir. Farkındaysan ben işlemciyle ilgili bir yorum yapmadım. H110M-K | Anakart | ASUS Türkiye Anakart desteği en fazla 2133MHz iken arkadaş sizin yazınızla gidip 2400MHz alsa o RAM yine ve yine en fazla 2133MHz ile çalışacak. @curiousoftech Biraz daha dikkatli. İyi forumlar...

Son düzenleme:
@İsa Kaan Güneş Anakart desteği en fazla 2133MHZ falan değil. Bilmiyorum bu yorumu hangi kafayla yaptın fakat araştırma yapmalık bir durum yok açıp anakartın sitesinden bakındım. Ve yaptığım yorumda fazlasıyla doğru konuya başkası katılır mı bilmiyorum fakat burayı okuman da fayda var...

* Intel® chipset sınırlaması nedeniyle, 6. Nesil Intel® işlemcilerde DDR4 2133MHz ve daha yüksek bellek modülleri DDR4 2133MHz maksimum aktarım hızında çalışacaktır.

* Intel® chipset sınırlaması nedeniyle DDR4 2400MHz bellek frekansı sadece 7. Nesil Intel® işlemcileri tarafından desteklenmektedir. Daha yüksek bellek modülleri DDR4 2400 MHz maksimum aktarım hızında çalışır.

* Desteklenen maksimum bellek frekansı, işlemciye göre değişir.

"Anakart desteği en fazla 2133MHz iken arkadaş sizin yazınızla gidip 2400MHz alsa o RAM yine ve yine en fazla 2133MHz ile çalışacak. " çok mantıklı bir cümle olmuş bravo dostum... (!)

Moderatörler ne yapıyor merak ediyorum yanlış bilgi aktarımı yapılırken. :) Yazım hatasında direk veriyorlar cezayı...

Bak dostum;
İlk olarak yazdığım yazıya bak. Yazımı tekrarlıyorum. İşlemci desteğiyle ilgili bir şey yazmıyorum ben. Çünkü o konuda bir bilgim yok. Bilgim olmayan şeyi neden söyleyeyim. Benim yazdığım yazıda verdiğim linke bakarsan zaten ürünün linki ve özellikleri yazıyor. Adamlar oraya yazmış ki "DDR4 2133 Support". Demek istediğim anakart 2133MHz'lik RAM destekliyor. Ne kadar meraklısınız birilerinin ceza almasına veyahut rencide edilmesine..

@İsa Kaan Güneş Dostum merakım yok benim emin ol. Yazdığın yazılara sen dikkat et. Ben ne yanlış bir bilgi verdim ne de seni rencide ettim. Usulünce yanlış bilgi vermeyelim diye uyarıyorum gelip karşılık veriyorsun sanki haklıymışsın gibi. Sayfada işlemciye göre verilebilecek frenkans desteği değişir ibaresi koymuşlar buraya gelip sen arkadaşa 2400MHZ aldırsan da o en fazla 2133MHZ hızda çalışacak demeni haklı çıkaracak bir durum yok burada. Yapacağın şey şunu yazmak ; Eksik bakmışım 2400MHZ ramle beraber kullanabilirsiniz iyi günler :) . Ama sen karşılık vermeye devam et.

İyi forumlar. Moderatörler bakar bugün umarım...

İyi forumlar dostum. Umarım moderatörler bakar ve bana hakettiğim 3 saatlik cezayı verir sende mutlu olursun. :)

Attığın konularla aramızda geçen konuyla ilgili bağlantı bulamadım fakat sen bilirsin. Umarım verilir. Çünkü bizim ülkede birinin bir ders çıkarması için illa ceza alması gerekiyor nedense. Ağzından çıkan sözlere dikkat etmen icap eder :) .

"Anakart desteği en fazla 2133MHz iken arkadaş sizin yazınızla gidip 2400MHz alsa o RAM yine ve yine en fazla 2133MHz ile çalışacak. "

Güncel teknolojide anakartın memory kısmına gelip 2133 görüp 2133MHZ destekler demek geçti bence. Farklı işlemcilere farklı destek sunuyorlar. Kaldı ki senin verdiğin bilgi eksik/yanlış bilgiyi düzeltip arkadaşa yardımcı oluyorum karşılık veriyorsun. Neyse fazla uzadı bu konu. İyi forumlar...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı