Çözüldü 16 GB RAM 7.96 olarak gözülüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eray232

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım GA-A320M-S2H 2 farklı RAM takıyorum. Şu an sistem de 16 GB olarak gözüküyor ama kullanılabilir 7.96 yazıyor.
Yerlerini değiştirdim sorun düzelmdi.
BIOS'u son sürüme Update ettim.
Silgi ile sildim.
Kompresör ile hava tuttum.
MSConfig'den ayarları değiştrdim ama ne yazık ki olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam uyumsuzluk sorunu yaşıyorsunuz. 2 Farklı RAM takmak biraz sıkıntılı oluyor. Mecbur uyumlu RAM takmak zorundasınız. Elinizdeki RAM'lerden birini iade edin öbürüyle uyumlu olan yeni bir RAM alın.
Tam olarak sistem özelliklerini ve RAM'leri paylaşır mısınız? Net bir şey söylemesi zor. Uyumluluk sorunlarından kaynaklı gibi görünüyor ama ucu açık durum.

Anakartım GA-A320M-S2H 2 farklı RAM takıyorum. Şu an sistem de 16 GB olarak gözüküyor ama kullanılabilir 7.96 yazıyor.
Yerlerini değiştirdim sorun düzelmdi.
BIOS'u son sürüme Update ettim.
Silgi ile sildim.
Kompresör ile hava tuttum.
MSConfig'den ayarları değiştrdim ama ne yazık ki olmadı.

2 farklı RAM ise, sorun ondan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Detaylı bilgi için RAM özelliklerini paylaşabilir misiniz?

Hocam uyumsuzluk sorunu yaşıyorsunuz. 2 Farklı RAM takmak biraz sıkıntılı oluyor. Mecbur uyumlu RAM takmak zorundasınız. Elinizdeki RAM'lerden birini iade edin öbürüyle uyumlu olan yeni bir RAM alın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı