16 GB RAM 8 GB gözüküyor

dediklerinizin hepsini denedim internetten diğer sitelerdende araştırma yaptım hatta rami aldığım çocuk 2 tane daha farklı marka daha ram verdi al dene diye frekansları falan aynı olanından yok yine olmuyor rami arkadaşa geri iade edeceğim malesef bulabildiğim ama emin olamadığım tek çözüm var b350m pro vd plus uyumlu ramlere bakmak onlarada baktım ama hiçbir modelinden dual olanlardan satışta yok 2. elde yok sanırım 8gb olarak kullanmaya mahkumum..

Hocam RAM'ler tek bir anakarta göre üretilmiyor, yani o B350M PRO VD PLUS uyumlu RAM olarak satılanları alsanız da yine aynı şey olacaktır.

ama sitesinde uyumlu olarak göstermiyor belki uyumlu olsa olurdu gibi bilemedim çok saçma bir sorun herşeyi denedim her yolu olmadı çok saçma geldi bana çözümünüde hiçbiryerde bulamadım bulamıyorum
Hocam RAM'ler tek bir anakarta göre üretilmiyor, yani o B350M PRO VD PLUS uyumlu RAM olarak satılanları alsanız da yine aynı şey olacaktır.

Ben sorunun ya BIOS'da ya da anakart üzerinde bir parçadan olduğunu düşünüyorum hala. Format atmayı deneyebilirsiniz.

Ben sorunun ya BIOS'da ya da anakart üzerinde bir parçadan olduğunu düşünüyorum hala. Format atmayı deneyebilirsiniz.
formatın çözüm olcağını düşünmüyorum çünkü bu sorunu yaşayan 3-5 kişi de format attıktan sonra oluşanlar olmuş o yüzden formatın çözüm olabileceğini pek düşünmüyorum acaba diyorum ramlerin woltajı 1.35 ama biosda 1.2 woltaj veriyor ondanmı kaynaklanıyor diyeceğim ama onuda 1.36 ya yükselttim gene değişmedi

Bende bir yerden duyduğuma göre söylüyorum. G.Skill Single RAM'lerin Dual çalışacağını garanti etmiyormuş sanırım şans işi

Geri
Yukarı