16 GB RAM bilgisayar kendi kendine yeniden başlatıyor

heavemercy

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3600 MHz CL18
Selamlar dostlarım, PC kendi kendine yeniden başlatıyor. Dün bilgisayar çöktü hatta. Valorant oynarken lobide birden durduk yere kapandı ve Windows çöktü, tekrardan Windows'u formatladım kurdum vs. Şimdi durduk yere kapanıp açılmaya devam ediyor? Çözüm öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Parçalar statik yapmış olabilir teker teker ram vs. söküp silgi ile uçlarını silerek statik elektiriği atmasını sağlamanı tavsiye ederim.

Elektrik kesilmemesine rağmen sanki elektrik keslimiş gibi aniden kapanıp, sen hiçbir şey yapmadan kendi kendine hemen yeniden açılıyorsa PSU kaynaklı olabilir. Şahsen yaşadım. Bendeki durum PSU yetmezliğiydi.

10.formatı atıyorum cöktügü icin.

Elektrik kesilmemesine rağmen sanki elektrik keslimiş gibi aniden kapanıp, sen hiçbir şey yapmadan kendi kendine hemen yeniden açılıyorsa PSU kaynaklı olabilir. Şahsen yaşadım. Bendeki durum PSU yetmezliğiydi.
Dostum selam, pc direkt olarak kendini yeniden başlatıyor. Yani boşta mesela 10dk kullanıyorum, valorant clienti açıyorum ve kapanıyor

Son düzenleme:
Dediğim gibi PSU kaynaklı olabilir. Marka model nedir? Birde tam sisteminizi yazarsanız iyi olabilir.
XPG 16GB 3600MHZ CL18 RAM 8x2
MSI B450 PRO MAX GAMING
PHANTOM RTX GHOST 3080 12GB
RYZEN 5 5600X
SILVERSTONE 750W GOLD PSU
KINGSTON 500GB 3600 2100 M2 SSD
Stock amd sogutucusu ama ısıdan bu güne kadar problem yaşamadım idarelik sıvı soğutmasız kullanıyorum

Güç kablosunu değiştirdim şu anda deneme yapıyorum.

Sorun çözülemedi

Son düzenleme:
XPG 16 GB 3600MHz CL18 RAM 8x2.
MSI B450 Pro Max Gaming.
Phantom RTX ghost 3080 12 GB.
Ryzen 5 5600X.
SilverStone 750W Gold PSU.
Kingston 500GB 3600 2100 M.2 SSD.
Stock AMD sogutucusu ama ısıdan bu güne kadar problem yaşamadım idarelik sıvı soğutmasız kullanıyorum.

Güç kablosunu değiştirdim şu anda deneme yapıyorum.

Sorun çözülemedi.

Hocam çözebildiniz mi? Bende aynı sorunu yaşıyorum.

Geri
Yukarı