HP Compaq kendi kendine yeniden başlatıyor

Caiman

Kilopat
Daha fazla  
RAM
1 GB DDR2 800 MHz
SSD veya HDD modeli
Toshiba 160 GB SATA
Ekran kartı
Intel GMA 950
İşlemci
Intel Atom N270
Merhaba arkadaşlar elimde belirttiğim gibi bir minibook var. Sistem rastgele bir şekilde kendini kapatıp açıyor video ekleniyor mu bilmiyorum ama yardımcı olacaksa videosunu Youtube'ye yükleyip linkini paylaşırım. Öncelikle bilgisayarın fanı dönmüyor yeni fan alıp denemeyi düşünüyorum ama sebebinin bu olduğunu düşünmüyorum çünkü fan olmasa bile öyle aman aman ısınmıyor çünkü fan işlemci üzerinde değil, işlemcide pasif soğutma var. Ayrıca fandan kaynaklandığını düşünmememin bir sebebi de birkaç defa Windows açıkken durduğu yerde kapatılıyor yazdı ve kapandı tabi kendini sonra yeniden başlattı. Sebebini bilmediğim bir şekilde bilgisayara kendini kapatma komutu geliyor. CPU sıcaklık sensörlerinin bozuk olduğunu düşünüyorum bilgisayarı yeni açar açmaz daha soğukken 9 derecelerde gösteriyordu Prime 95 testinde 53 dereceleri gördü ve kapandı ama maksimum dayanabildiği sıcaklık 90 derece, tabi 53 derece yazdığında bilgisayar bayağı sıcaktı. Benim bildiğim sıcaktan kapanınca yeniden başlamaz direkt kapanır bu cihaz sürekli kapandıktan sonra kendini yeniden başlatıyor veya başlatmaya çalışıyor. Kapanma komutu geldiği için güç switchinde bir problem olabilir mi diye düşündüm ama o da düzgün görünüyor. Sağlamlığını test ettiğim şeyler:
-HDD
-Güç switchi
sizce bu sorun neden olabilir acaba güç entegrelerinde mi bir arıza var? Neleri kontrol etmeliyim yardımlarınızı bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı