16 GB RAM Kullanılabilir Miktar 7.93 GB

Biosta 16 gb gözüküyor. Fakat single channel olarak çalışıyor ramler. Ramler de arıza yok ayrı ayrı takip saatlerce oyun vs oynayabiliyor. Anakartim da 2 slot var. Soldakine veya dual takınca pc açılıyor kullanılabilir miktar 7.93 olarak. Sağdaki slota tek taktığımda ekrana görüntü gelmiyor, pc açılmıyor. Msconfig denendi ise yaramıyor.
Kırılan pin, RAM'lere giden "veri" yolunun pini olabilir.
Kırık pin yok. Yamulmustu düzelttim nazikçe. İşlemci fanla beraber çıktı ilk problem olmadan önce ve anakartin işlemci sıkıştırma kolu kapalıyken çıktı. Acaba anakartin pin yuvaları arizalanmis olabilirmi?

Biosta 16 gb gözüküyor. Fakat single channel olarak çalışıyor ramler. Ramler de arıza yok ayrı ayrı takip saatlerce oyun vs oynayabiliyor. Anakartim da 2 slot var. Soldakine veya dual takınca pc açılıyor kullanılabilir miktar 7.93 olarak. Sağdaki slota tek taktığımda ekrana görüntü gelmiyor, pc açılmıyor. Msconfig denendi ise yaramıyor.

Kırık pin yok. Yamulmustu düzelttim nazikçe. İşlemci fanla beraber çıktı ilk problem olmadan önce ve anakartin işlemci sıkıştırma kolu kapalıyken çıktı. Acaba anakartin pin yuvaları arizalanmis olabilirmi?
Bellek çift kanal kontrolcüsü, işlemcide barınıyor. Çok yüksek ihtimal sorun işlemcide, fakat pinlerin de kontrolü açısından, farklı işlemci ile denemek gerekir. Yazılımsal veya kendi başınıza halledebileceğiniz bir durum değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı