16 GB RAM Kullanılabilir Miktar 7.93 GB

Bendeki ramler single ranked. Crucial'in sitesinde elimdeki ramlerin beraber çalisabileceğini gösteriyor. Fakat Ryzen işlemcim iki tane single ranked Rami dual olarak çalıştırmak için 2667 mhz de olmasını istiyor. Bendeki ramler 2400 mhz. Acaba sorun bundan kaynaklı olabilirmi?
Sorun güncel arkadaşlar..
Sorun güncel arkadaşlar.
Sorun güncel..

Son düzenleme:
İşlemci veya anakartında arıza var. "Güncel" şeklinde konuyu üste çıkarmaya çalışırsan, ceza alabilirsin. Bunun yerine cevap menüsündeki, öne çıkar butonunu kullanabilirsin.

Aynı sorunu bende yaşadım Asus anakartta çözümünü bir türlü bulamadım ramleri tek tek takmayı deneyin bir de format atmayı deneyin ben de bir ara düzelmişti daha sonra tekrar gitti en sonunda anakart değiştirdim ama bence sorun şu anda sadece işletim sisteminde olabilir.

Hocam anakartınızda 2 slot olduğu için yüksek ihtimal RAM frekansları çakışıyor. Anakartın desteklediğine eminmisiniz? Bence anakartı yükseltmelisiniz. Birde sisteminizi söyleyebilirmisiniz. Daha kolay yardımcı oluruz.

Sistem özellikleri ve yaptıklarım ilk sayfada yazıyor. Ryzen 2666 mhz de elimdeki ramleri dual olarak calistiracagimi yazıyor araştırdım. Sorun bundan kaynaklı olabilirmi? Birde anakartı b350 yapıp ramleri oc ile 2666 çeksem sorun düzelirim sizce?

Hocam bence yeni aldığınız RAM arızalı iade edin ve kargodan dolayı oluşabilecek zararların önüne geçmek için Vatan,Teknosa gibi yerlere gidip bizzat satın alın

Bu sorun çok sinir bozucu cidden. Benim DDR3 sistemimde başıma geldi. Aylardır 4+4 8 GB olarak kullandığım sistemim format sonrası 3.98 GB'a düşmüştü. RAM'lerin yerini değiştirince 7.25 GB'a çıktı. Daha da uğraşmadım yetiyordu bana.

Kardeşim sana bu sorunla alakalı bir metot önereceğim. Masaüstünde başlata msconfig yaz. Sonra da sistem yapılandırması sayfası açılacaktır. Akabinde sırasıyla önyükleme - gelişmiş seçenekler butonuna tıkla. Yeni açılan sayfada bellek üst sınırı belirleme kutucuğu var. Muhtemelen senin bilgisayarda tik işareti vardır. Onu kaldır bilgisayarı yeniden başlat. Sorunun düzelecektir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı