16 GB RAM ne kadar performans artışı sağlatır?

Alper.0123

Hectopat
Sistemim: Ryzen 31200, Elsa RX550 4 GB, MSI-A320M-apro, 8 GB G.Skill 3200MHz CL16 RAM, Kioxia 240GB SSD, 1TB HDD.

RAM'ı 16 GB yapmak istiyorum ama ne kadar performans artışı sağlar bilmiyorum pek fazla işe yaramazsa almayacağım. PUBG, Valorant, CS:GO, Forza 4, CoD Warzone 2, GTA 5 oynuyorum özellikle PUBG'de çok drop yaşıyorum biraz daha olsa performans artışı olur mu PUBG'de?

Sistemim: Ryzen 31200, elsa RX550 4 GB, MSI-A320M-apro, 8 GB G.Skill 3200MHz CL16 RAM, Kioxia 240GB SSD, 1TB HDD.

RAM'ı 16 GB yapmak istiyorum ama ne kadar performans artışı sağlar bilmiyorum pek fazla işe yaramazsa almayacağım. PUBG, Valorant, CS:GO, Forza 4, CoD Warzone 2, GTA 5 oynuyorum özellikle PUBG'de çok drop yaşıyorum biraz daha olsa performans artışı olur mu PUBG'de?

Elbette gözle görülür bir artış var almanızı öneririm günümüzde 16 GB standart oldu bence. Ayrıca PUBG şu an çok optimizasyon sorunları var ve sunucuları kalitesiz. Ben 16 GB RAM kullanıyorum oyun SSD de ona rağmen bende drop yaşıyorum.

Elbette gözle görülür bir artış var almanızı öneririm günümüzde 16 GB standart oldu bence. Ayrıca PUBG şu an çok optimizasyon sorunları var ve sunucuları kalitesiz. Ben 16 GB RAM kullanıyorum oyun SSD de ona rağmen bende drop yaşıyorum.
Sağolun hocam demekki pubg gerçekten bitiyor bide bir sorum daha var valorantta oluyor arakada dc açık oldumu oyun drop yiyor kapadımmı oyun kaymak gibi akıyor bildiğin buda ram yetersizliğindenmi ?

8 GB RAM telefonlarda artık. 2x8'den aşağısı 2023 oyunları için kurtarmaz. 2023 sonrası oyunlara artık 32 RAM'a göre geliyor. Hogwarts Legacy buna örnek.

Rdr 2 yi 8 GB RAM ile çok rahat oynuyorum yeterki arka planda boş uygulama açmayın Warzone ve Battlefield 5 gibi oyunlarda drop yersiniz sadece birde yeni çıkan hogwarts legacy oynatmaz diğer tüm oyunları rahat oynatır

RDR 2'yi 8 GB RAM ile çok rahat oynuyorum yeter ki arka planda boş uygulama açmayın Warzone ve Battlefield 5 gibi oyunlarda drop yersiniz sadece bir de yeni çıkan Hogwarts Legacy oynatmaz diğer tüm oyunları rahat oynatır
Anladım hocam rami aldım aynı ramdan yine hepsiburadadan 500tlye daha uygun bir yer bulamadım eğer gözle görülür bir fps artışı olursa buraya yazıcam ben zaten hikayeli oyunlardan çok rekabet oyunlarıyla ilgiliyim benim için rekabet ön planda ayda yılda bi gta 5 atarsak atarız yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Anladım hocam RAM'i aldım aynı RAM'dan yine Hepsiburada'dan 500TL'ye daha uygun bir yer bulamadım eğer gözle görülür bir FPS artışı olursa buraya yazacağım ben zaten hikayeli oyunlardan çok rekabet oyunlarıyla ilgiliyim benim için rekabet ön planda ayda yılda bir GTA 5 atarsak atarız yardımcı olan herkese teşekkür ederim

Rekabetçi oyunda da fark eder tek kanal RAM ve çifkanal çok fark var.

Yeni konular

Geri
Yukarı