16 GB RAM'li Android TV box önerisi

fersend

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi.
16 GB RAM bellek kapasiteli Android TV box arıyorum.
Hatta daha RAM belleğe sahip Android TV box varsa daha iyi olur.

E-ticaret sitelerinde arayıp bulduklarım çoğunluk 2 GB ya da 4 GB RAM belleği olanlar bir tanede 8 GB RAM olanı buldum.
AliExpress'te 16 GB RAM belleğe sahip iki üç ürün buldum ama AliExpress'ten ürün almak istemiyorum iletişim garanti dolandırılma vs... Sorunlar yüzünden.

16 GB ve daha üstü RAM belleğe sahip Android TV box arıyorum.
Fiyat sorunu yok.

Hocam 16 GB abartı olmuş Türkiye'de hiç bulamadım belki bir ihtimal 2. Elden bulursunuz.

E-ticaret sitelerinde arayıp bulduklarım çoğunluk 2 GB ya da 4 GB RAM belleği olanlar bir tanede 8 GB RAM olanı buldum.
AliExpress'te 16 GB RAM belleğe sahip iki üç ürün buldum ama AliExpress'ten ürün almak istemiyorum iletişim garanti dolandırılma vs... Sorunlar yüzünden.

Fiyat sorunu yok.

Android TV Box ların çoğu 2GB RAM kullanır, mesela genelde en iyi olarak bilinen Nvidia Shield TV Pro 2023 modelinde bile 3 GB var. 8 GB kullananı varsa da nadir olmalı.

Android TV boxlar şu aşamada o kadar RAM'e ihtiyaç duymuyor. Android telefonlarda yeni yeni görülmeye başlayan bir RAM miktarı 16GB ki telefonda ihtiyaç olabilir yapılan işlemler sebebiyle (mesela yüksek çözünürlüklü video çekip editleme, internet için içerik üretme gibi) TV boxta yapılan işlemler oldukça basit kalıyor bu yüzden koymuyorlar o kadar RAM.

Çin'den bulduysanız ürün ve mağaza yorumlarına puanlarına bakın ve siz de alın.

Bu arada RAM'le ROM farkını bildiğinizi varsayıyorum.

Tavsiyem eğer illa 16GB RAM'li Android bir cihaz istiyorsanız tablet alın.

Bir başka önerim de 16 GB RAM'li bir Mini PC alıp işletim sistemi olarak Android kurabilirsiniz nasıl yapılacağını gösteren videolar Youtube'da var.

Son düzenleme:
Herkesin yardımları için teşekkürler.
Sanırım bulduklarımla yetinmeliyim.

Mini pc alıp Android işletim sistemi yüklemek benimde aklıma geldi.
Ama seçilecek işletim sistemi sorunları (hataları) stabillik gibi driver sorunları ekran kartını, USB Portları, ethernet kartının çalışması gibi, vs... sorunlar mini pc almanın çok zahmetli olacağını gösteriyor.

8 GB lik ürün örneği.
Devir öyle olmuşki cahil, insanları cahillikle suçlamakta.

Herkesin yardımları için teşekkürler.
Sanırım bulduklarımla yetinmeliyim.

Mini pc alıp Android işletim sistemi yüklemek benimde aklıma geldi.
Ama seçilecek işletim sistemi sorunları (hataları) stabillik gibi driver sorunları ekran kartını, USB Portları, ethernet kartının çalışması gibi, vs... sorunlar mini pc almanın çok zahmetli olacağını gösteriyor.

8 GB lik ürün örneği.
Devir öyle olmuşki cahil, insanları cahillikle suçlamakta.
Yapmayın hocam itham etmedim ki sadece 2 opsiyonlu olarak sordum. Zaten cahil değilmişsiniz, fanteziniz varmış netleşti. Okuduğunuzu anlasanız keşke. Ama tam tersi siz beni cahil diye yaftalamışsınız o da sizin bakış açınıza göre cahilliğinizi mi gösterir bilemeyeceğim.

Bu zahmete gireceğinize amiral gemisi Android bir tablet çekseniz en hayırlısı ve mantıklısı olur bence. Hani Samsung'da masaüstü deneyimi sunan DEX var ve bluetooth klavye, mouse bağlanabiliyor. Ya da Type-C hub bağlayıp kablolu klavye mouse bağlayıp monitöre de görüntü aktarabiliyorsunuz. Bunlar varken yine Android Box isterseniz fantezi olur bu.

Son düzenleme:

Fiyat sorunu yok.

Tam bir canavar 6 aydır kullanıyorum gerçekten çok hızlı. Tavsiye ederim!

Yeni konular

Geri
Yukarı