16 Mbps ADSL için uygun fiyatlı ISS önerisi

Méticuleux

Kilopat
Daha fazla  
Ailemin oturduğu adres TürkNet'ten baktığım kadarıyla 16 mbps hızı destekliyor. Fiber yok zaten. Şu an Türk Telekom kullanıyorlar ve geçmiş dönem kullanımlarına baktığım kadarıyla max 17 GB download kullanmışlar.

Ek Açıklama 2020-01-10 235902.pngEk Açıklama 2020-01-10 235917.png

TürkTelekom ile devam etmek istersem:
  • 8 Mbps - Limitsiz - 24 Ay Taahhüt - İlk 12 ay 57,90₺, son 12 ay 67,90₺
TurkNet:
  • 16 Mbps - Limitsiz - Taahhüt yok - 75,99₺
Superonline:
  • 6 Mbps - Limitsiz - 12 Ay Taahhüt - İlk 3 ay 59,90₺, son 9 ay 89,90₺ (çok mantıklı bir seçenek değil)
NetSpeed
  • 16 Mbps - 50 GB Kota - Taahhüt yok - 40₺ (kota aşılırsa GB başına 50Kr. Fatura üst limiti 66₺)

Netspeed fiyat olarak uygun görünüyor ancak yalın internet hizmeti sunuyor. Şu an TürkTelekom'da telefon portu üzerinden hizmet alıyorum. Bağlandığım port değişecek yani.

Netspeed tercih edilebilir mi? Daha uygun alternatifler mevcut mu? Hızın 16 Mbps'den düşük olması ya da 50 GB'a kadar kotalı olması problem olmaz.

Önerilerinizi bekliyorum.

Bölgenizde Kablonet altyapısı var mı? Tarifiler uygun gibi geldi altyapı varsa düşünebilirsiniz.
Bahsettiğiniz ISS'ler arasından benim seçimim Türknet veya NetSpeed olurdu.

Bölgenizde Kablonet altyapısı var mı? Tarifiler uygun gibi geldi altyapı varsa düşünebilirsiniz.
Bahsettiğiniz ISS'ler arasından benim seçimim Türknet veya NetSpeed olurdu.

Malesef eski telefon hatları dışında altyapı mevcut değil.

Netspeed kullanıyorum bende. Sıkıntı yaşamadım. Gayet iyidir. Zaten az kullanım yaptığı için aileniz fazladan para vermenize gerek yok 40 TL 50 GB kotalı paket gayet iyi.

Kurulum işleminde ya da yaşandıysa başka bir sorun durumunda müşteri hizmetlerine ulaşabildiniz mi? Az tercih edilen firmaların genelllikle müşteri ilişkileri ürünü satana kadar oluyor malesef. Sizde durum nasıl?

Zaten yazdıklarına bakıldığında p/p olarak en mantıklısı türknet görünüyor. Taahhütlü kesinlikle tavsiye etmem. Türknette karar verirsen eğer :
Bir ay ücretsiz kullanım için;
✓Davet kodu: UUE71TN49PMS
✓Başvuru linki: Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!

Teşekkür ederim ama her halükarda 2 yıl kullanılacak zaten. Bu bağlamda hız ve taahhüt önemli değil benim için. 24 ay aralıksız kullanımım sonucu ödeyeceğim miktarlar bunlar olacak: (Taahhütsüz fiyatlar değişecektir fakat ortalama bu şekilde olur)

TurkTelekom1509,6
TurkNet1823,76
Superonline2067,6
Netspeed960

Kurulum işleminde ya da yaşandıysa başka bir sorun durumunda müşteri hizmetlerine ulaşabildiniz mi? Az tercih edilen firmaların genelllikle müşteri ilişkileri ürünü satana kadar oluyor malesef. Sizde durum nasıl?
İlk başta kurulumda sorun yaşadım. DSL ışığı yanmıyordu aradım arıza kaydı oluşturuldu. Ertesi gün baktığımda çözülmüştü. İptal ettirmeden geçiş yaparsanız sıkıntı yaşamazsınız. Benim sıfırdan başvuruydu. Müşteri hizmetleri ilgili ve bilgili.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı