16 Mbps internet 8 Mbps veriyor

Swanzi

Femtopat
Daha fazla  
Türk Telekom kullanıyorum ve paketim 16 Mbps ancak hız testi yaptığımda 12-13 görüp tekrardan 8'e düşüyor. Modem arayüzünden baktığımda 58 Mbps veriyor. Bu sorun nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL denenebilir aynı sorunu turknetde yaşıyordum VDSL geçince hızım sabitlendi.(kullandınız cihaz da etkiliyor olabilir bilgisayar varsa Ethernet kablosuyla deneyebilirsiniz)

Modem değişimi ve bağlantı ücret artışı ek külfet olacak. Telekom'un alt yapısı sorunlu maalesef.

Turknetde şunu fark etmiştim bir de ADSL kullanırken fiyat zammı olmadan hız sabitleniyordu zam geldinde artırılıyordu yani kendi uygulamasında bile gözüküyordu ama VDSL geçince silindi her şey yani bilerek yapıyorlar bence. Bir ay 8 sabitleyip diğer ay 30 kadar açıyolardı yani.

Keşke bazı arkadaşlar direk Türk Telekom'a sallamak yerine bağlantı şeklini ve modem arayüzünde DSL kısmının görüntüsünü isteseydi. @Swanzi baktığınızı söylediğiniz yerin görüntüsünü atabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

Keşke bazı arkadaşlar direk Türk Telekom'a sallamak yerine bağlantı şeklini ve modem arayüzünde DSL kısmının görüntüsünü isteseydi. @Swanzi baktığınızı söylediğiniz yerin görüntüsünü atabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
Telekom ekibi eve kadar geldi ve kendi modemi ile test etti 16 mbps hıza ulaşamadı buna ne diyeceksiniz peki?Tekrar ediyorum hepsi pazarlama hilesi.İsteseler 16 da sabitlerler fakat bu durumda yüksek bağlantı ücretli pakete kim geçecek?

Geri
Yukarı