16 Mbps internet 8 Mbps veriyor

Swanzi

Femtopat
Daha fazla  
Türk Telekom kullanıyorum ve paketim 16 Mbps ancak hız testi yaptığımda 12-13 görüp tekrardan 8'e düşüyor. Modem arayüzünden baktığımda 58 Mbps veriyor. Bu sorun nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke bazı arkadaşlar direk Türk Telekom'a sallamak yerine bağlantı şeklini ve modem arayüzünde DSL kısmının görüntüsünü isteseydi. @Swanzi baktığınızı söylediğiniz yerin görüntüsünü atabilirseniz yardımcı olmaya çalışırız.
IMG_20220620_125904.jpg

Buyur reis birde bilgisayardan eternet girişi yardımıyla testi yaptım.

Eki Görüntüle 1425850
Buyur reis bir de bilgisayardan Ethernet girişi yardımıyla testi yaptım.

Download hızın 18Mbps olarak tanımlı uploadın ise 4094 yani tabii ki müşteri hizmetlerinin söyleyeceği gibi bu tamamen "18Mbps'ye kadar" demek olsa bile 8 alman hiçbir şekilde normal değil. Ha Wi-Fi'de 8 alıyorsun okey. Ama onun dışında böyle bir sorun varsa müşteri hizmetleriyle görüşmen lazım.

Download hızın 18Mbps olarak tanımlı uploadın ise 4094 yani tabii ki müşteri hizmetlerinin söyleyeceği gibi bu tamamen "18Mbps'ye kadar" demek olsa bile 8 alman hiçbir şekilde normal değil. Ha Wi-Fi'de 8 alıyorsun okey. Ama onun dışında böyle bir sorun varsa müşteri hizmetleriyle görüşmen lazım.
Reis , iki kere konuştum ; birinde yüzüme kapattı diğerinde işte reset aticam dedi modeme falan bunları yaptı sonra tekrardan bilgi verin dedi . Geçmezse arayın dedi aradık arıza kaydı açtım dedi bakalım ne olacak . Bilgisayarda kabloyla bağlıyken de aynı hızı veriyor .

Geri
Yukarı