16 yaşında asgari ücret almak

Aslında asgari ücret olmasa bile kendi mahallene reklamını yapıp işte ben böyle işleri biliyorum şu fiyata yaparım diyebilirsin mahalleki tanıdıklar yardımıyla ek iş olur ama asgari ücret imkansız ekstra YouTube içerik üretebilirsin.

Merhaba 15 yaşındayım(Aralıkta 16 olacağım), şu an çilingir de çalışmaktayım günlük 10 saat haftalık 300 alıyorum -evet çok az, enayiyim biliyorum- iş öğrenmesem çıkarım zaten.
Gelecek sene 16 olacağım için girebileceğim iş imkanları artacak, asgari ücretle çalışabilir miyim?
Genel ilgi alanım teknoloji.
C#, C++, Python(Genelde pygame için) vs. biliyorum, Android telefon rootlayabiliyorum(Magisk ve SuperSU dahil), bilgisayarlara Linux, Android, Windows kurabiliyorum(format atabiliyorum), Arduino ve PIC16FXXX serileriyle uğraşıyorum,
Bu sebeple MediaMarkt, Teknosa Vatan gibi şirketlerde asgari ücretle çalışmak istiyorum.

Babam iş yerine geldiğinde günlük 200 falan veriyor. Esnaf kendisi. Ben de 15 yaşındayım fakat bu yaşta isterseniz Rockstar çalışanından fazla bilgili olun hayatta yazılımcı olamazsınız. Asgari ücret olarakdan da imkansız bu konu. Maksimum 5k-6k alabilirsiniz. Elektrikçi, bilgisayarcı, Esnaf gibi yerlerde çalışabilirsiniz. Onlar da yakınınız ise ancak. Emin olun çoğu MediaMarkt çalışanı bu forumdan daha bilgisiz fakat maalesef. Yaş olmadıktan sonra olmuyor para.

Eğer PC varsa oyun yap. Easter gamers Türk yapımcıların oyunlarını oynuyor bedava reklam yapıyor mesela iblis gibi aşırı reklam yaptı mesela Mount and Blade de.

Pardon yanlış anlamışım. O zaman hiç vakit kaybetmesine gerek yok kendi ilgi alanına yönelsin.
En az 100TL almalı ki adam gidip en azından bir şey yiyip içsin, biriktirmeyi geçtim zaten. Ben 2009 da çırak iken 70tl haftalık alıyordum, benden iyisi yoktu. :D

Geri
Yukarı