16 yaşında biri nerede çalışabilir?

Overwatch Sefiri

Hectopat
Yer
Kocaeli
Öncelikle selam. Lise 2, 16 yaşındayım ve yazın çalışmak istiyorum. Bundan önce hiçbir yerde çalışmadım yani bu işlerde tecrübesizim. Ne gibi yerlerde çalışabilirim? Lokanta, giyim mağazası vs. her yer olur. Şimdiden teşekkürler.

Senin yaşındayken (4 yıl önce) çay bahçesinde part-time garsonluk yapıyordum. Günlük yevmiye alıyordum 20 TL, tabiki azdı fakat hem sosyalleşiyordum hem de cebime para giriyordu. Fakat zahmetli bir iş o kadar insanla aileyle uğraşıyorsun ve siparişleri taşıması ezberlemesi falan bir ton şey var. Kendini bir anda çay kahve taşırken bulaşık yıkarkende bulabiliyorsun. Kısaca her dakikası aksiyonlu hareketli ve yorucu bir işti ama güzel hatıralarda biriktirebilirsin.

Öncelikle selam. Lise 2, 16 yaşındayım ve yazın çalışmak istiyorum. Bundan önce hiçbir yerde çalışmadım yani bu işlerde tecrübesizim. Ne gibi yerlerde çalışabilirim? Lokanta, giyim mağazası vs. her yer olur. Şimdiden teşekkürler.

Logo yapabilirsin.

Senin yaşındayken (4 yıl önce) çay bahçesinde part-time garsonluk yapıyordum. Günlük yevmiye alıyordum 20 TL, tabii ki azdı fakat hem sosyalleşiyordum hem de cebime para giriyordu. Fakat zahmetli bir iş o kadar insanla aileyle uğraşıyorsun ve siparişleri taşıması ezberlemesi falan bir ton şey var. Kendini bir anda çay kahve taşırken bulaşık yıkarken de bulabiliyorsun. Kısaca her dakikası aksiyonlu hareketli ve yorucu bir işti ama güzel hatıralarda biriktirebilirsin.

Şu an kahveler vb. her yer kapalı o yüzden bunları yapamaz.

Freelancer diyen arkadaşlar neyin kafasıyla söylüyorsunuz? Arkadaş belli ki bir ihtiyacını veya istediği bir şeyi alacak. En hızlı para kazanabileceğiniz iş garsonluktur. Ben arada sırada paraya çok sıkışınca Bodrum'da hafta sonları çalışıyordum. Kaliteli ve düzgün bir mekanda komi bile olsanız günlük 80-90 TL kazanırsınız(ben garsondum 150 alıyordum). 1 hafta komilik yaptıktan sonra işe alışırsınız yavaş yavaş sipariş almaya başlarsınız. 1 ayın sonunda kapmış olursunuz. Onun dışında sanayide kaportacılarda iş bulabilirsiniz. Bilmeseniz bile zorlaya zorlaya 1 haftada kalfa yaparlar. Zordur ama iyi para kazandırır. Genel olarak mevcut iş ne kadar büyükse o kadar kazanırsın. Yaz sonuna çok rahat 7-8 bin TL biriktirirsiniz.

Şahsen ben küçük restoranda, sanayi de, buzdolabi klima tamircisinde calıstim. En sevdigim iş klima tamircisi oldu.

Daha klasik ve daha çok kazançlı olarak mevsimlik işçilerle birlikte çalışmaya gidebilirsin, günlük 150₺ civarına geliyor. Tabii günün yorgunluğunu kaldırabilirsen.

Geri
Yukarı