16 yaşında birisi nerede çalışabilir?

Sokağa çıkma yasaklarından etkilenmeden çalışabilmen için sigorta gerekiyor yaşın ve işverenlerin bu duruma yaklaşımı sebebiyle kurumsal bir çalışma ortamı zor gözüküyor
Sokağa çıkma yasaklarından etkilenmeden çalışabilmen için sigorta gerekiyor yaşın ve işverenlerin bu duruma yaklaşımı sebebiyle kurumsal bir çalışma ortamı zor gözüküyor.

Sence? Seni işe alıp bir yerin başına koyarlar mı?

Garsonluk yapabilirsin, kurumsal bir yeri unutmalısın.

Sakin ol kardeş, adam ben patron olabilir miyim dememiş. Halihazırda iş seçeneklerim nelerdir, gözden kaçırdığım daha iyi seçenekler var mı diye konu açmış. Yöneltilen soruya bu tarz üslupla cevap vermeden önce konuları anlayabilme yetimizi sorgulamamız lazım, belli ki başarılı değilsiniz bu konuda.

Şantiyelerde makinelere yağcılık yap hem operatörlük falan öğrenirsin uzun süre yaparsan ileride mesleğin olur elinde. Maaş olarak ne kadar verirler bilgim yok ama.

Ben bu iş arama konusunda biraz bilgisizim şimdiden soracaklarım için kusura bakmayın.
Asgari kelime anlamı ile en düşük demek değil mi?
Yani en düşük ücretin 2825 TL olması gerekmez mi?

Ben bu iş arama konusunda biraz bilgisizim şimdiden soracaklarım için kusura bakmayın.
Asgari kelime anlamı ile en düşük demek değil mi?
Yani en düşük ücretin 2825 TL olması gerekmez mi?

O senın için degıl senın yasın kucuk bir de o kurumsallarda gecerlı esnaflar ne haftalık ya da aylık verır onları ılgılendırmez o esnafla işcinin arasında.

Sakin ol kardeş, adam ben patron olabilir miyim dememiş. Halihazırda iş seçeneklerim nelerdir? Gözden kaçırdığım daha iyi seçenekler var mı diye konu açmış. Yöneltilen soruya bu tarz üslupla cevap vermeden önce konuları anlayabilme yetimizi sorgulamamız lazım, belli ki başarılı değilsiniz bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, merhabalar. Yaza doğru bilgisayar almayı planlıyorum. Bunun için çalışmam gerekiyor. Kurumsal olan bir yerde asgari ücrete iş bulabilir miyim?

Bir de senın dedıgıne sınırlendım ne kadar bılgısız olsanda mantıken bu nu dememen gerekır cunku 20-30 yaslarda ınsanlar uni mezunu aralarında benım ablamda var psikolog ama hala ıs bulamıyorlar kaç yıl okudular ama ablam 2 senedir işsiz ve diğer mezunlar gibi yani bunlar varken kurumsallar senı mı alacak asgarı bir de 16 yasındasın en ıyı berbere mobilyacılık sanayı benım babamda rent a car ve mobilya işi yapıyor yazları 10-18 yaş aralıgında gelıyor yaz bıtınce gerı okula dönuyor en ıyı yer esnaf senın için hem arkadaşların cok olur cevren genısler mahalledekı buyuk aga selam verır :)

Kurumsal bir yerde zor. Genç işçi olacağın için uğraşmak istemezler. Esnaftan bulabilirsin. Sanayi bölgelerinde bulabilirsin. Paket servis işine alabilirler kullanacağın araca göre. Ama aklında yüksek bir sayı olmasın. Bence haftalık 250TL ancak.

Geri
Yukarı