16 yaşında birisi tek başına YHT ile seyahat edebilir mi?

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, bu gün YHT ile İstanbul Söğütlü Çeşme’ye gideceğim. Tek başıma ablamların yanına kafa dinlemeye gidiyorum. Reşit olmadığım için trene almama gibi bir durum olabilir mi? Olmayacağını düşünüyorum çünkü kendi sitesinden T.C kimlik numaram ve HES kodum ile aldım ve onayladı ardından SMS ve e-posta geldi biletimin olduğuna dair.

Ayrıca Ankara AŞTİ’den nasıl YHT garına gidebilirim? @Yener K. @Cpt. Price

Son düzenleme:
Merhabalar, bu gün YHT ile İstanbul Söğütlü Çeşme’ye gideceğim. Tek başıma ablamların yanına kafa dinlemeye gidiyorum. Reşit olmadığım için trene almama gibi bir durum olabilir mi? Olmayacağını düşünüyorum çünkü kendi sitesinden T.C kimlik numaram ve HES kodum ile aldım ve onayladı ardından SMS ve e-posta geldi biletimin olduğuna dair.

Ayrıca Ankara AŞTİ’den nasıl YHT garına gidebilirim? @Yener K. @Cpt. Price
Görevli 18 olmadığını anlarsa bir büyüğünden sorumluluk belgesi ister. Çok laf etme hemen tüy sonra binersin.

Belgeyi istese de 18 yaşından büyük bir yakının imza atıyor bitiyor. Ama sen gene de görevliye çok gözükme hemen atla trene.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Cpt. Price Hocam büyüğüm gelemez ki öyle olursa. Çünkü ben Kırıkkale'de yaşıyorum ve YHT Ankara'da. Ayrıca görevli kimliğime bakacak çünkü e-bilet aldığım için bana fiziksel bir bilet verecek sanırım, sistemden kimlik bilgilerime bakması gerek her halükarda.

@Cpt. Price Hocam büyüğüm gelemez ki öyle olursa. Çünkü ben Kırıkkale'de yaşıyorum ve YHT Ankara'da. Ayrıca görevli kimliğime bakacak çünkü e-bilet aldığım için bana fiziksel bir bilet verecek sanırım, sistemden kimlik bilgilerime bakması gerek her halükarda.
Komşunu veya bir tanıdığını al da gel, olmadı oradan birine rica et o halletsin. Belki bir sorun da olmayabilir ben binerken sorun yapıyorlardı 4 5 sene önce.

YHT değil ama normal trene tek başıma binmiştim 2 kere. İlkinde bir şey demediler ama 2.'de annemi aradılar, izin verince bir şey demediler. 14 yaşındaydım.

Geri
Yukarı