16 yaşında boy nasıl uzatılır?

aleynosss

Picopat
Daha fazla  
16 yaşındayım boyum 1.55, çok kısayım ki tam umudu kesmişken bir yerde 20-23 yaşlarına kadar boy uzatmanın mümkün olduğunu gördüm. Sizin önerebilecekleriniz var mı?

Bu arada erkekler bir anda boy atabiliyormuş ama ben erkek değilim. Basketbol, voleybol vesaire ile de ilgilenmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne bileyim knk çocuk uzadı ayrıca dedem de uzun değil yani genetikle alakası yok
Dostum bu gen ille de yakın akrabalardan taşınmak zorunda değil belki daha eski atalardan taşınan bir uzun boy geni çocuğa aktarılmış olabilir. Kahverengi gözlü kuzenimin kahverengi gözlü eşinden doğan yeşil gözlü bir kız çocuğu var mesela aynı hesap düşün. Kısa bireylerden de doğan çocuğa uzun boy geni taşınabilir yani.

Öncelikle hala şansın var. Ancak bunun yüksek ihtimal olduğunu düşünerek gereksiz umutlanmanı istemem. Kızlarda boy uzaması ortaokulda en yüksek seviyeye çıkar, eğer ergenliğe geç girmediyseniz. Erkekler ise genelde lisede boy atar. Kızların çoğunluğu yetişkinlik boyuna 15-16 yaşında ulaşabilir ama 18 yaşına kadar devam edebilir. Erkekler ise 18-19 civarında ulaşır ama 21-22 yaşına kadar devam eden kişiler görülüyor. Misal ben ergenliğe cidden geç giren biriyim. 16 Yaşıma girdikten sonra 15cm uzadım.

Sana önerebileceğim garanti şeyler postürünü düzeltmen. Sporla ilgilenip, uykunu zamanında ve yeterli alman. Bol bol süt ürünü tüketmen olacak.

Dostum bu gen ille de yakın akrabalardan taşınmak zorunda değil belki daha eski atalardan taşınan bir uzun boy geni çocuğa aktarılmış olabilir. Kahverengi gözlü kuzenimin kahverengi gözlü eşinden doğan yeşil gözlü bir kız çocuğu var mesela aynı hesap düşün. Kısa bireylerden de doğan çocuğa uzun boy geni taşınabilir yani.
Ben inanmıyorum knk sen inanmaya devam et kimse bir seviye gelip orda kalmaz ya kendi hatası vardır yada bişey sağlıklı beslenmek büyük önemli hergün kola içerse adam 1.60 kalır tabi genetikle pek alakası yok o kadar bence

Ben inanmıyorum knk sen inanmaya devam et kimse bir seviye gelip orda kalmaz ya kendi hatası vardır yada bişey sağlıklı beslenmek büyük önemli hergün kola içerse adam 1.60 kalır tabi genetikle pek alakası yok o kadar bence
Dostum herkes belli bir boya gelince orada kalır, sen hiç sonsuza kadar uzayan insan gördün mü? Nerede kalacağın ise genetiğinle ilgili işte. Tabi sen sağlıklı beslenmez ve az uyursan ulaşabileceğin boydan daha kısa kalman da mümkün lakin istediğin kadar beslenmene ve uyku düzenine dikkat et eğer senin genetiğinde yoksa kısa kalacaksındır. Ayrıca bilim bir inanç değildir dostum gerçek olan bu. Boy neredeyse tamamen genetiğe bağlıdır benim veya senin inanıp inanmaman bu gerçeği değiştirmeyecek maalesef.

Dostum herkes belli bir boya gelince orada kalır, sen hiç sonsuza kadar uzayan insan gördün mü? Nerede kalacağın ise genetiğinle ilgili işte. Tabi sen sağlıklı beslenmez ve az uyursan ulaşabileceğin boydan daha kısa kalman da mümkün lakin istediğin kadar beslenmene ve uyku düzenine dikkat et eğer senin genetiğinde yoksa kısa kalacaksındır. Ayrıca bilim bir inanç değildir dostum gerçek olan bu. Boy neredeyse tamamen genetiğe bağlıdır benim veya senin inanıp inanmaman bu gerçeği değiştirmeyecek maalesef.
Bilim sana herşeyi doğru söylemez bilim diyorsun neyse ben maymundan gelmedim sen maymundan geldiğine inanıyorsan senin sorunun çocuk biri yazmış 13 yaşında büyümem durdu böyle bişey yok sen buna genetik diyorsun 13 yaşında büyümesi duran adam nasıl genetik olur dayı

Bilim sana her şeyi doğru söylemez bilim diyorsun neyse ben maymundan gelmedim sen maymundan geldiğine inanıyorsan senin sorunun çocuk biri yazmış 13 yaşında büyümem durdu böyle bir şey yok sen buna genetik diyorsun 13 yaşında büyümesi duran adam nasıl genetik olur dayı.

18 yaşındayım :D garipsedim zaten.

Dostum baktın antrenman falanda işlemedi ameliyata girip +10cm ekletebilirsin boyuna.

Büyüme hormonu eksikliği olabilir mi diye düşünmedim değil dert ettiğim bir şey de değil aslında şu etkiden kurtulabilsem çevrem genelde 1.76-1.85 arası bu yüzden garip hissettiriyor alışmaya çalışacağım.

Büyüme hormonu eksikliği olabilir mi diye düşünmedim değil dert ettiğim bir şey de değil aslında şu etkiden kurtulabilsem çevrem genelde 1.76-1.85 arası bu yüzden garip hissettiriyor alışmaya çalışacağım.
Benimde boyum kısa 18 170 büyüme hormonu eksik Olabilir çünkü çocuk gibi görünüyorum ama tedavisi nasıl olur bilmiyorum

Geri
Yukarı