16 yaşında boy uzaması nasıl devam eder?

Hit12

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : Nvidia RTX 2060 , Ram : 16384MB , İşlemci : AMD ryzen 5 3600 6-core Processor 12CPU 3.6 Ghz , Anakart : MS-7B84
Öncellikle merhaba. Ben 16 yaşındayım ve boy uzamam tamamen durdu.
Babam: 1.73
Annem:1.65
Ben: 1.72

Boy uzamam nasıl devam eder? Şu anlık tamamen durdu genetik oldugunu biliyorum neredeyse 1 senedirde fitness ile uğraşıyorum.
Bu konuda tavsiye edebileceğiniz besinler veya yeni sporlar var mı bunu öğrenmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok bir bilgim yok ancak basketbol bende işe yaradı daha hızlanmasına yardımcı oluyor. Daha boyun uzamaya devam edecektir benim baba 173 anne 170 ben 174 düm.(yaş16)

Boy uzamam nasıl devam eder? Şu anlık tamamen durdu genetik oldugunu biliyorum neredeyse 1 senedirde fitness ile uğraşıyorum.
Bu konuda tavsiye edebileceğiniz besinler veya yeni sporlar var mı bunu öğrenmek istedim.
Şuan yaş ve boyunuz kaç?

Genetik beslenme ve spor. Babam 175 Annem 155 ben 185'im.

Bazı egzersizler hipofiz beziyle ilişkili sinir uçlarını uyarıp büyüme hormonunu salgılatabiliyor bir onları deneyin isterseniz. Eğer boy uzamanızın durması büyüme hormonu ile alakalı ise bu egzersizler yardımcı olur.

Geri
Yukarı