16 Yaşında Boy Uzamaya Devam Eder Mi?

Behzat Amir

Centipat
Merhabalar, 16. yaşımın 5. ayındayım (17 Ocak 2004). Baba tarafı erkekler 173-180 arası falan anne tarafı dayım dedem 175 falan. Ve benim boyum 170.5 olması lazım. 2018 Eylül'de sanırım boyum 159 falandı öyle hatırlıyorum. Vücudum da bazı kişilerde olduğu gibi uzamadan dolayı yırtık yok ama bu yaz uzadığımı söylüyorlar (2019 yazı). Size sorum boyumun şöyle 176-77 olmasını istiyorum ne yapabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler🙏

Merhabalar, 16. yaşımın 5. ayındayım (17 Ocak 2004). Baba tarafı erkekler 173-180 arası falan anne tarafı dayım dedem 175 falan. Ve benim boyum 170.5 olması lazım. 2018 Eylül'de sanırım boyum 159 falandı öyle hatırlıyorum. Vücudum da bazı kişilerde olduğu gibi uzamadan dolayı yırtık yok ama bu yaz uzadığımı söylüyorlar (2019 yazı). Size sorum boyumun şöyle 176-77 olmasını istiyorum ne yapabilirim? Yardımlarınız için teşekkürler🙏

Öncelikle merhaba, bu boy uzaması genellikle anne baba üzerine değil akraba çevresinede dayalı olabiliyor deden 2 metre diye seninde 2 metre olucağını gösteren bir kaide yok o yüzden basketbol oynayıp sağlıklı beslenirsen boyun ergenlik döneminden çıkana kadar uzamaya devam eder. İyi günler :D

O sırada yaşı 16 olup boyu 1.65 kilosu 40(evet ciddi derecede zayıfım.Hastaneye gittim hiç bir sorunum çıkmadı) olan ben bu konuyu görürüm:
tom.jpg

Spor yapıp düzenli uyuman gerek. Yüzmeni tavsiye ederim.Havuza git bir spor kulubüne git.Hoca çalıştırsın seni. Yüzme bilmiyorsanda öğrenmiş olursun. Biliyorsanda farklı stiller öğrenirsin. 20 yaşına kadar zamanın var. Ayrıca bu yaştan sonra kaç cm uzarsın bilemem ama lise de benden kısa olup sonradan uzun olan arkadaşım var. Onunda ailesi uzundu o kısaydı. Şimdi benden bile uzun. Benim boyum 185.Lise 1'den beridir boyum uzamadı benim ben mi doktora gitsem acaba? 😄

Spor yapıp düzenli uyuman gerek. Yüzmeni tavsiye ederim.Havuza git bir spor kulubüne git.Hoca çalıştırsın seni. Yüzme bilmiyorsanda öğrenmiş olursun. Biliyorsanda farklı stiller öğrenirsin. 20 yaşına kadar zamanın var. Ayrıca bu yaştan sonra kaç cm uzarsın bilemem ama lise de benden kısa olup sonradan uzun olan arkadaşım var. Onunda ailesi uzundu o kısaydı. Şimdi benden bile uzun. Benim boyum 185.lise 1'den beridir boyum uzamadı benim ben mi doktora gitsem acaba? 😄

Hocam yarın gel ağaç olarak işe başla. Millet 1.70 sürünüyor sokakta ayıptır günahtır. Ben de 1.80'im ama gören kısa diyor bana nedense :)

Hocam yarın gel ağaç olarak işe başla. Millet 1.70 sürünüyor sokakta ayıptır günahtır. Ben de 1.80'im ama gören kısa diyor bana nedense :)

20 yaşına kadar uzayanlar var bende 17'de bitti. Bedenim hep aynı 22 yaşındayım 5 senelik kıyafetler hala üstüme oturuyor. Gelişimim erken başlayıp erken durdu galiba. 😄180 kime göre kısa neye göre kısa. Yeni nesil uzun boylu. 185 orta boy kalacak neredeyse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı