16 yaşında boyun 1.64 olması normal mi?

Semihgrrrrr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 16 yaşımdayım boyum 1.64 ve 1-2 yıldır en fazla 2 santim uzadım. 11.sınıfa gidiyorum ve çoğu arkadaşım 1.70-1.80 boylarında. En azından 1.70 olmak çok istiyorum. Babam 1.70, annem ise 1.60 boyunda. Ben en fazla ne kadar uzarım veya genetik harici uzamam için herhangi bir yol var mı? Abim 1.75 bende en azından onun kadar olmak istiyorum. Dayılarım uzun amcamlar ise kısa. Arkadaşlar arasında ciddiye bile alınmıyorum boyum yüzünden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, 16 yaşımdayım boyum 1.64 ve 1-2 yıldır en fazla 2 santim uzadım. 11.sınıfa gidiyorum ve çoğu arkadaşım 1.70-1.80 boylarında. En azından 1.70 olmak çok istiyorum. Babam 1.70, annem ise 1.60 boyunda. Ben en fazla ne kadar uzarım veya genetik harici uzamam için herhangi bir yol var mı? Abim 1.75 bende en azından onun kadar olmak istiyorum. Dayılarım uzun amcamlar ise kısa. Arkadaşlar arasında ciddiye bile alınmıyorum boyum yüzünden.

Boyunun uzaması 18 yaşına kadar devam eder fakat bu demek değildir ki 1.70 üstü olursun boyunu uzatmak istiyorsan spor yapman lazım özellikle belirli yoga hareketlerini düzenli bir şekilde yaparsan boyun uzayacaktır.

Tabii ki normal

Amcanların tarafına çekmiş olabilirsin. Anne ve baba boyunun ortalamasında bir şey olursun onun harici boy uzatmak istiyorsan basketbol oynayabilirsin.

Bende 16 yaşındayım boyum şu an 183 civarında ve annem 173 babam 179 boyunda. Tabii ki genetik faktör etkileyebilir ve herkesin kendi bir boy potansiyeli vardır. Tabii bu sana bağlı beslenmene ve uykuna. Bu faktörler küçümsenebilir. O ergenlik boy atmanı yapmadıysan henüz muhtemelen yapacaksındır erkekler 20'li yaslarına kadar uzayabiliyor. En azından benim bilgim bu yönde. Umarım uzarsın :)

Geri
Yukarı