16 Yaşında Boyun 154.5 cm Olması

Kardeşim eğer genetik olarak uzayacağın varsa uzarsın, diğer türlü bir şey bekleme. Basketbol falan hikaye, 160 boyunda basketbolcularda var mesela eğer uzasa onlar da uzardı bunun temel sebebi uzun boylu olmanın basketbolda avantajı. Mesela haltercilerde genellikle kısa olurlar çünkü ağırlığı daha kolay kavrayıp yukarı kaldırabilirler mesafe kısadır. Bu yüzden boyunla ilgili seni çeşitli sporlara yönlendirenleri dinleme, günlük yeterli düzeyde protein ihtiyacini karşıla, düzgün uyu eğer genetiğinde varsa bunlarla birlikte uzarsın.

Program elime ulaştı. O kadar ayrıntılı ki saat saat gün gün ne yapılması gerektiği anlatılmış. Bu program boy uzatmakla kalmaz hayatı çok iyi düzene sokar.

Kemik yaşım 15 gibi çıktı.

Hocam bir gelişme var mı ?
Programı 3 hafta - 4 hafta gibi uyguladım. Malesef okullar açıldığı için programı bırakmak zorunda kaldım. Okulların açılacağı engel olmaz diye düşündüm. Ama program çok ayrıntılı olduğu için bunu yapmam zor olacaktı. Geçen hafta fiziksel ölçüm yapıldı. Sadece 0.5 cm uzamışım. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Program hala uygulanabilirmiş ancak sabah gidiş - akşam eve geliş saatleri uymadığı için uygulasam da çok fazla gelişim görülmezmiş. Verdiğim paraya mı acısam gelişememe mi acısam bilemedim.

Programı 3 hafta - 4 hafta gibi uyguladım. Malesef okullar açıldığı için programı bırakmak zorunda kaldım. Okulların açılacağı engel olmaz diye düşündüm. Ama program çok ayrıntılı olduğu için bunu yapmam zor olacaktı. Geçen hafta fiziksel ölçüm yapıldı. Sadece 0.5 cm uzamışım. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım. Program hala uygulanabilirmiş ancak sabah gidiş - akşam eve geliş saatleri uymadığı için uygulasam da çok fazla gelişim görülmezmiş. Verdiğim paraya mı acısam gelişememe mi acısam bilemedim.
Ne kadar verdiniz ? Endokrinoloji doktoruna git böyle şeyler yerine bence. 13 yaşımda gitmiştim. Mart ayında 17' ye gireceğim ve tekrar gitmeyi düşünüyorum. Kemik yaşımda 15 çıktı.

Endokrinolojiye git. Kemik yaşına bakmak lazım.
Yazın gitmeyi düşünüyordum da program olduğu için gidemedim. Boş olduğum vakit gideceğim. Kilom da 39.5 olmuş. Arkadaşlarıma bakıyorum. Hepsi geçen seneden bu yana 3-4 cm uzamış. 176 dan 180 e falan çıkmışlar. Ben 155 lerde geziyorum hala. Delirmemek elde değil.
Kardeş boyun uzadı mı?
Kardeş boyun uzadı mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı