16 yaşında fitness başlangıçı nasıl olmalıdır?

Cedric Diggory

Kilopat
Makaleler
5
Bugün fitness salonuna yazıldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodaki birkaç egzersizi orada yaptım. Tamamını yapamadım zor geldi. 4 kilolar ile yapmaya başladım. Birkaç tane sorum olacaktı bilgili kişiler cevaplarsa sevinirim. İlk olarak sizce videodaki hareketler şu anda benim için iyi midir yoksa farklı bir full body program mı yapmam lazım? Eğer lazımsa önerebilir misiniz? İkinci olarak hareketleri sürekli videodan izleyip yapmak zor oluyor bana direkt yapacağım programı kaydedip bana hareketlerin yapılışını gösteren bir program önerebilir misiniz? Üçüncü olarak 177 boyunda 65 kiloyum yağlıyım. Bayağı koşu bandı yapmam iyi olur mu, olursa nasıl yapmam lazım koşu bandını? Bir de bana yeni başlamış birisi için birkaç öneri yapar mısınız? Şunu yap böyle yap gibi. Ek olarak nasıl bir beslenme yapmalıyım? Yağlıyım dediğim gibi bayağı yağları yakmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben senin yerinde olsam 5x5 programı ile spora başlarım. Eğer geniş bir perspektiften bakarsan bu tarz temel hareketleri öğrenebileceğin ve güç kazanabileceğin bir program yapmak senin ilerideki fitness deneyimini epey kaliteli hale getirir. 1 sene boyunca 5x5 tarzı squat, bench press ve deadlift tabanlı programlar yapabilirsin. Daha sonra kendi stratejini belirlersin, itiş çekiş tarzı bir programa geçiş yapabilirsin.

Geri
Yukarı