16 Yaşında gainer ve creatine kullanılmalı mı?

• Konuyu başlatan uuua
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 4B
16 yaşıma göre gerçekten zayıfım o yüzden yani

zayıf olmaktan iyi mi kötü mü bilemedim
Zayıf olmak; obez, hantal ve sarkıklı olmaktan çok çok iyi. İnan ban. Her vücut biçimini yaşadım. Bir süre iri oldum, sonra obez oldum, sonra 3 kere kilomu verdim ve geri aldım(bundan dolayı sarkıklarım da çok fazla var) üstüne 3. kez daha net vermek için çok ağır bir diyet yaptım ve deri kemik kaldım, üstüne fitness'a gittim ve yukarıda dediklerim yaşandı bundan sonra.

Bence mantıklı. Zaten saç dökülmesi yatkın olan hariç herkes bence kreatin kullanmalıdır. Gainer ise Mass Gainer olarak alınması daha iyidir ve ben de kullanıyordum, ta ki 2 gün falan önce bitene kadar. Param olsa yine kullanırım.

Kullanmanızda hiçbir sorun yok. Fakat ben önermiyorum. Yani gerek yok bence. Hocam kusura bakmayın. Konu ile alakasız bir şey olacak. @cinar_yasarrr Ekran kartınıza göre işlemciniz biraz düşük değil mi? Merakımdan sordum.

Zayıf olmak; obez, hantal ve sarkıklı olmaktan çok çok iyi. İnan ban. Her vücut biçimini yaşadım. Bir süre iri oldum, sonra obez oldum, sonra 3 kere kilomu verdim ve geri aldım(bundan dolayı sarkıklarım da çok fazla var) üstüne 3. kez daha net vermek için çok ağır bir diyet yaptım ve deri kemik kaldım, üstüne fitness'a gittim ve yukarıda dediklerim yaşandı bundan sonra.
nasıl kilo verdiniz

Kullanmanızda hiçbir sorun yok. Fakat ben önermiyorum. Yani gerek yok bence. Hocam kusura bakmayın. Konu ile alakasız bir şey olacak. @cinar_yasarrr Ekran kartınıza göre işlemciniz biraz düşük değil mi? Merakımdan sordum.

nasıl kilo verdiniz
Günde bazen 1 bazen 2 öğün(çok kalori içermeyen), 0 abur cubur ve ara öğün, bunların yanında hem evde egzersiz hem de toplanacak olursak basketbol veya olmazsa yürüyüş.
Son yaptığımı diyet kısaca bu şekildeydi. Diğerlerinde sadece abur cuburu kesip hareket etmiştim.
Bu arada ekleyeyim, bu diyeti kimseye önermem. Ben kilomu geri almaktan bıktığım için artık gına gelmişti ve fazla ağır bir şekilde yaptım, özellikle ilk ay boyunca her gün 500g-700g civarı ortalama kilo verdim, 2. ayda biraz daha yavaş düşmeye başladım. Toplamda 2 ayda 26 kilo civarı verdim, sonra yavaş yavaş biraz daha düştüm.
Ama dediğim gibi çok sağlıksız ve kaslarınızı baya eritiyor.
Tek iyi yanı fitness salonuna neredeyse yağsız denebilecek şekilde başlamam oldu. Ama şu an onun da yolu bitti sonuçta.

Yok hocam tam tersi güçlü kalıyor biraz. RTX3060Tİ'ın rakibi bu kart, Ryzen 5 5600 çok rahat besler.

Geri
Yukarı