16 yaşında ilk defa spora başlarken ne yapılmalı?

Gurr00

Centipat
Daha fazla  
Dostlar selam 16 yaşındayım, açıkçası vücudumdan sıkıldım ve yıllardır hafifte olsa bir göbeğim var ve artık bir şeyleri değiştirmek istememde önemli bir etken oldu. Aylığı öğrenci olan 450 TL'ye güzel bir salon var aynı ilçede ona gitmeyi düşünüyorum ama lakin çekiniyorum çünkü hiç deneyimim yok. Nasıl yapabilirim? Hiçbir şey bilmiyorum. Bir arkadaşım ile gideceğim, hiçbir konu hakkında fikrim yok, program falan yardımcı olurlar mı? Tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.

Gaza gelip aşırı ağırlık ve yanlış postürle kendini sakatlamamaya çalış, benim gibi pişman olursun.
İyi araştır.

Dostlar selam 16 yaşındayım, açıkçası vücudumdan sıkıldım ve yıllardır hafifte olsa bir göbeğim var ve artık bir şeyleri değiştirmek istememde önemli bir etken oldu. Aylığı öğrenci olan 450 TL'ye güzel bir salon var aynı ilçede ona gitmeyi düşünüyorum ama lakin çekiniyorum çünkü hiç deneyimim yok. Nasıl yapabilirim? Hiçbir şey bilmiyorum. Bir arkadaşım ile gideceğim, hiçbir konu hakkında fikrim yok, program falan yardımcı olurlar mı? Tavsiyelerinizi belirtirseniz sevinirim.
Sağlıksız yiyecekleri hayatından çıkarıp normal hayatına göre 2-4 arası öğünle sağlıklı spor için yemen gereken şeylerle beslenip protein ağırlıklı bir beslenme yapman gerekiyor. Antreman programını salondaki hoca verecektir ancak umarım iyi bir hocadır saçma sapan şeyler verende oluyor, programı burada paylaşırsan yardımcı oluruz. Hareketleri de sağda solda birilerine sorarak öğrenebilirsin utanmana hiç gerek yok. En kötü ihtimalle internete baktığın zaman her hareketin bir sürü açıdan doğru formu var. Form doğru olacak şekilde ağırlıklarını yavaş yavaş haftalar içersinide aylar içerisinde arttırmaya bak.

Gidip konuşursan yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum önden sorabilirsin program işi için zaten yardımcı oluyolar sorunca ama ayrıca yüksek ağırlık basayım diye kendini sakatlama bence de yavaş yavaş arttır hissederek yap uyku düzeni beslenme bayağı önemli.

Hocam büyük ihtimal size bir program yaparlar programa uyun hareketleride hoca varsa ona sorarsınız o gösterir bizim salonda böyle. en azından aylık 500 veriyorum ben bir de etrafınızdaki insanlardan korkmayın bir makineyı kullancaksanız abi beraber girelimmi falan diye sor. Ağırlıklarada takılmayın ilk aylarda hareketin formunu oturtmaya çalışın ileride ağırlıklar zaten artıyor. Bir de aburcuburu kesin genellikle kilo aldıran yağlandıran şeyler şekerli şeyler oluyor.

Sağlıksız yiyecekleri hayatından çıkarıp normal hayatına göre 2-4 arası öğünle sağlıklı spor için yemen gereken şeylerle beslenip protein ağırlıklı bir beslenme yapman gerekiyor. Antrenman programını salondaki hoca verecektir ancak umarım iyi bir hocadır saçma sapan şeyler verende oluyor, programı burada paylaşırsan yardımcı oluruz. Hareketleri de sağda solda birilerine sorarak öğrenebilirsin utanmana hiç gerek yok. En kötü ihtimalle internete baktığın zaman her hareketin bir sürü açıdan doğru formu var. Form doğru olacak şekilde ağırlıklarını yavaş yavaş haftalar içersini de aylar içerisinde arttırmaya bak.

Tamamdır teşekkürler programı burada değerlendireceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı