16 Yaşında Kilo Almak

Scorpions

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Yaşım 16, 53 kilo ve 1.72 boyundayım. Yaza kadar kilo almak ve boy atmak istiyorum. Hangi programı önerirsiniz?

Air alert 1-2-3 hangileri sana uygun gelirse. Hem zıplamanı hemde boyunu geliştiriyor. Egzersizleri fazla geliyor dersen sunları uygula;
1- Boş bir odaya geç
2- Düz durup ayak parmaklarından( ne kadar gidebilirsen ) en yükseğe dizlerini bükmeden en yükseğe cıkmaya calış( en az 20 tekrar )
Bunlar şimdilik 1 ayda filan bir en az 2-3 cm arttırmana yetecektir. Şahsen bir aralar bende denemiştim ve ben 1 ayda 6 cm boy atmıştım.
Bence kilon gayet iyi zayıflamaya calışma boyun uzayınca boy/kilo orantın dengelenir.

Aslında fazla takmaman gerek gençsin biraz genetikle alakalı hadi diyelim kafayı taktın bence yapacağın şunlardır;
Beslenme:
Kalitesiz yağ ,un ve şekerden uzak durup kaliteli karbonhidratlar tüketmek ve bu oranla proteine de dikkat edersen sağlıklı dolgun bir vücuda erişirsin.
Spor:
Hani ilkokul zamanları ayşeler, fatmaların atladığı ip vardı ya o ipten kendine ayarla ve atla fakat yine dikkat edeceğin bir husus fazla kardio kas kaybına uğratır anlayacağın fazlas zarar..

Ben temelli olarak Batman'a taşınacağım. Olduğumdan küçük gösteriyorum ve bu yüzden gelişmek istiyorum.

Kilo almak istiyorsan Karbonhidrat tozu kullanabilirsin ama düzenli olarak. Tavsiye etmem ama almak istiyorsan deneyebilirsin. Ben Bodybuıldıng'e gidiyorum ve kullanıyorum. Boyum 1.76 kilom 65 ve üstelik yaşım 16. :)

Yaza kadar boy atmak istiyorum diye bir dünya yok :) Ama yaza kadar 5 kilo almak diye bir dünya var.
3 ayda rahatlıkla 5 kilo alınabilir tabi gün içerisinde harcadığın kaloriden fazlasını sürekli olarak alırsan.
Bu 5 kilonun ne kadarının yağ, ne kadarının kas kütlesi olarak alınacağına da senin davranışların karar verir.

180 boya karşılık 59 kiloyum. Ben de Gainer ürünü kullanıyorum ufak miktarda da olsa.
Ancak karbonhidrat ihtiyacımı da besinlerden ziyadesiyle alıyorum.

1 ay sonra sonuçları göreceğiz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı