16 yaşında maaş sorunu olmadan nerede çalışılır?

Öncelikle ilgili mevzuatı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Sonrasında meslek konusunda seçimlerinizi daha doğru yapacağınızı düşünüyorum.
Bu attığınıza yakın zamanlarda bakmıştım ancak halen bulamadım. Teşekkürler.

Sizinle konuşabileceğimiz discord gibi bir yer var mı yanlış anlamayın en uygun yeri seçelim ama soracağım bazı şeyler sizin yapınızı bilmediğimden ve tanımadığımdan mahçup edebilir.
maalesef kullanmıyorum. yardım için teşekkürler. ailem ve arkadaşlarımdan yardım almaya çalışıyorum. olduğu kadar 🙂

Bu attığınıza yakın zamanlarda bakmıştım ancak halen bulamadım. Teşekkürler.

maalesef kullanmıyorum. yardım için teşekkürler. ailem ve arkadaşlarımdan yardım almaya çalışıyorum. olduğu kadar 🙂
Bazı sorularım olacaktı ama burada sorulmaz sanırım biraz özele kaçar neyse..
İstanbulda maalesef kolay bir iş bulabileceğini sanmıyorum yani yorulacağını düşünüyorum bir yandanda endişeleniyorum umarım iş bulursun ve iş çıkış saatin akşam saatlerine dayanmaz..

Bazı sorularım olacaktı ama burada sorulmaz sanırım biraz özele kaçar neyse..
İstanbulda maalesef kolay bir iş bulabileceğini sanmıyorum yani yorulacağını düşünüyorum bir yandanda endişeleniyorum umarım iş bulursun ve iş çıkış saatin akşam saatlerine dayanmaz..
Öncelikle teşekkürler. Merak etmeyin bir şekilde başımın çaresine bakacağım. Eğer isterseniz işe girdiğimde burdan bilgi verebilirim. İş çıkış saatine gelirsek işe başlamadan müdür ile konuşacağım bende geç saatlere kalmak istemem. Tekrardan düşünceniz için teşekkür ediyorum.

Ablam 2-3 ay orada çalıştı genel olarak pek sorunu yoktu ama haklı olabilirsiniz çünkü orada 2-3 kişi vardı sadece. Aklıma başka kurumsal yer gelmiyor

Araştırıyorum. McDonald's girecektim ancak yorumlarından sonra ondan da vazgeçtim. Yakınlardaki yerlere göz gezdirmeyi düşünüyorum teşekkürler.
Anladım belki çağrı merkezinde çalışmayı deneyebilirsiniz. Ama 16 yaş alınıyor mu hiçbir bilgim yok . Yorucu bir iş , ilerde ihtiyacınız olunca bu alanda hafta sonu çok rahat iş bulabilirsiniz. İnsanlarla yüz yüze olmasanız bile çok güzel bir tecrübe kazanacaksınız. Çünkü birsürü çeşit çeşit insanla muhatap olacaksınız , çok yorulacaksiniz. Daha rahat iletişim kuracaksınız . Yaşınız çok küçük olduğu için seçenekler biraz sınırlı gibi. Veya bir giyim mağazasında dönemsel alım varsa çalışabilirsiniz. Çok yorucu ama birçok insanla muhatap oluyorsunuz. Lütfen sonrasında çok sıkı ders çalışın . Çoğu iş yeri emeğinin çok altında maaş veriyor .

Öncelikle teşekkürler. Merak etmeyin bir şekilde başımın çaresine bakacağım. Eğer isterseniz işe girdiğimde burdan bilgi verebilirim. İş çıkış saatine gelirsek işe başlamadan müdür ile konuşacağım bende geç saatlere kalmak istemem. Tekrardan düşünceniz için teşekkür ediyorum.
Yanlış anlamayın ve lütfen mahçup olmayın acaba aile fertlerinizden evin durumu ile ilgilenen kişi yaşıyor mu veya siz kendi şahsi eşyalarınızı alamıyor musunuz.. Öyle bir durum var ise hepimiz yardımcı olmak isteriz.

Anladım belki çağrı merkezinde çalışmayı deneyebilirsiniz. Ama 16 yaş alınıyor mu hiçbir bilgim yok . Yorucu bir iş , ilerde ihtiyacınız olunca bu alanda hafta sonu çok rahat iş bulabilirsiniz. İnsanlarla yüz yüze olmasanız bile çok güzel bir tecrübe kazanacaksınız. Çünkü birsürü çeşit çeşit insanla muhatap olacaksınız , çok yorulacaksiniz. Daha rahat iletişim kuracaksınız . Yaşınız çok küçük olduğu için seçenekler biraz sınırlı gibi. Veya bir giyim mağazasında dönemsel alım varsa çalışabilirsiniz. Çok yorucu ama birçok insanla muhatap oluyorsunuz. Lütfen sonrasında çok sıkı ders çalışın . Çoğu iş yeri emeğinin çok altında maaş veriyor .
Tanıdığım biri çağrı merkezinde çalıştı ancak o da yorucu bir iş gerçekten her türden insan geliyor. Hakaret, küfür, tehdit her şey var. Giyim mağazaları da olabilir. İnsanlarla muhatap olmaktanda çekiniyorum bu beni daha da zora sokuyor. Hayırlısı diyelim 🙂

Yanlış anlamayın ve lütfen mahçup olmayın acaba aile fertlerinizden evin durumu ile ilgilenen kişi yaşıyor mu veya siz kendi şahsi eşyalarınızı alamıyor musunuz.. Öyle bir durum var ise hepimiz yardımcı olmak isteriz.
Estağfurullah. Çok şükür yaşıyor ancak yaş geçtikçe insan kendi parasını kazanmak istiyor. Evde boş durmayı da sevmiyorum.

Son düzenleme:
Tanıdığım biri çağrı merkezinde çalıştı ancak o da yorucu bir iş gerçekten her türden insan geliyor. Hakaret, küfür, tehdit her şey var. Giyim mağazaları da olabilir. İnsanlarla muhatap olmaktanda çekiniyorum bu beni daha da zora sokuyor. Hayırlısı diyelim 🙂

Estağfurullah. Çok şükür yaşıyor ancak yaş geçtikçe insan kendi parasını kazanmak istiyor. Evde boş durmayı da sevmiyorum.
İstanbulda iletişime geçtiğim arkadaşlarım var ama genel olarak bir kurumda değil de cafe ve yemek servis edilen yerlerde çalışıyorlar samimiyet biraz daha fazla olduğundan sıkıntı olmuyormuş.
Sizin için araştırmaya devam edeceğim lütfen karar alırken buraya yazın kendinize iyi bakın iyi geceler dilerim.

Her iş zor . Her iş. Kolay iş yok . Vasıfsız bir elemansaniz daha çok ayak işleri yaptırırlar. O yüzden lütfen okuyun, bu güzel zamanlarinizı çok güzel değerlendirin. Kendinizi de bu yüzden üzmeyin. Hayat şartları , herkes rahat bir hayat ister. Ama şikayet etmeyin, şükredecek çok şeyimiz var. Gönlünüzü ferah tutun . Bence çağrı merkezine girin , çok hakaret eden olacak . Belki anlayacaksınız. Ama kazandırdığı şeyler de olacak, sabrı öğreneceksiniz, bazen sessiz kalmayı, dinlemeyi öğreneceksiniz. İnsanlarla iletişiminiz gelişecek. Hiç tanimadiginiz insanlarla çok rahat iletişim kuracaksiniz. Ben size bir ömür bu mesleği yapın demiyorum, çekilecek dert değil. Ama sosyal gelisiminize katkıda bulunacak, yüz yüze bu kadar insanla konuşmasınız. Her türden insanla muhatap olacaksınız, insanları idare etmeyi, alttan almayı öğreneceksiniz. Hemen yükselmeyeceksiniz. Kolay iş yok . A101 gibi yerlerde kasiyer olarak da çalışabilirsiniz. Bence 3 ay çağrı merkezinde çalışın, tecrübeniz olsun . Bakın Bence, beyin yakar. Ama çok sistem göreceksiniz, öğrenme becerinizi arttıracak. Farklı bir işte sistem gösterdiklerinde çok çabuk kavrayacaksiniz. Çalışın, bir daha asla çalışmam diyeceksiniz. Ama çalışın.

Son düzenleme:
İstanbulda iletişime geçtiğim arkadaşlarım var ama genel olarak bir kurumda değil de cafe ve yemek servis edilen yerlerde çalışıyorlar samimiyet biraz daha fazla olduğundan sıkıntı olmuyormuş.
Sizin için araştırmaya devam edeceğim lütfen karar alırken buraya yazın kendinize iyi bakın iyi geceler dilerim.
Sizden bir ricam var. Arkadaşlarınıza kominin genel olarak ne yaptığını sorabilir misiniz? internet üzerinden baktım ama anlamadım. çalışan biri yazsa çok iyi olur benim için. şu anlık kararım Watsons sanırım ancak ailem birkaç kişiye haber vermiş iş aradığımı. çok teşekkür ederim. iyi geceler.

Her iş zor . Her iş. Kolay iş yok . Vasıfsız bir elemansaniz daha çok ayak işleri yaptırırlar. O yüzden lütfen okuyun, bu güzel zamanlarinizı çok güzel değerlendirin. Kendinizi de bu yüzden üzmeyin. Hayat şartları , herkes rahat bir hayat ister. Ama şikayet etmeyin, şükredecek çok şeyimiz var. Gönlünüzü ferah tutun . Bence çağrı merkezine girin , çok hakaret eden olacak . Belki anlayacaksınız. Ama kazandırdığı şeyler de olacak, sabrı öğreneceksiniz, bazen sessiz kalmayı, dinlemeyi öğreneceksiniz. İnsanlarla iletişiminiz gelişecek. Hiç tanimadiginiz insanlarla çok rahat iletişim kuracaksiniz. Ben size bir ömür bu mesleği yapın demiyorum, çekilecek dert değil. Ama sosyal gelisiminize katkıda bulunacak, yüz yüze bu kadar insanla konuşmasınız. Her türden insanla muhatap olacaksınız, insanları idare etmeyi, alttan almayı öğreneceksiniz. Hemen yükselmeyeceksiniz. Kolay iş yok . A101 gibi yerlerde kasiyer olarak da çalışabilirsiniz. Bence 3 ay çağrı merkezinde çalışın, tecrübeniz olsun . Üniversite de işe ihtiyaciniz olduğunda son seçenek home office bile çalışabilirsiniz. Marm assistance Anadolu yakasında, 20 den fazla projesi var. Bakın Bence, beyin yakar. Ama çok sistem göreceksiniz, öğrenme becerinizi arttıracak. Farklı bir işte sistem gösterdiklerinde çok çabuk kavrayacaksiniz. Çalışın, bir daha asla çalışmam diyeceksiniz. Ama çalışın.
Öncelikle teşekkür ederim. Haklısınız. Çağrı merkezleri 18 altı almıyor diye biliyorum. Canlı destek olmayı düşündüm bu yazılı olanlardan. Ancak bulamadım en son bulduğum dolandırıcı çıktı. İşe başladığımdan sonra bu sorunlarımın ortadan kalkacağına inanıyorum. Bu yaşıma kadar çok fazla sosyalleşmedim, ortamım olmadı. Ondan bu kadar zorluk çekiyorum ancak iş hayatına atıldığımda ister istemez insanlarla konuşup bunu yeneceğim. A101 gibi yerlerde ne yazık ki 18 altı almıyor. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım, teşekkür ederim tekrardan.

Yeni konular

Geri
Yukarı