16 yaşında nasıl iş bulabilirim ?

Leo Boz

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Ben 16 yaşında Trabzonlu'yum, ve Rusya'dan vatandaşlığım var (Çift Vatandaş)
Bir nevi ilk iki senemi orada okudum. İngilizce dersi birinci sınıftan başlıyordu ve zaten Rusça zorunluydu.
Yani Türkiye'ye döndüğümde herkesten önde bir İngilizce'm vardı. Yani 3 tane dil biliyorum. Şimdi çevremdekilerden duyduğuma göre Turizmcilik alanında tercüman olarak çalışabilirmişim. Ancak hatırlatayım yaşım 16. Ve İzmir'de oturuyorum. Bu işi nerede ve nasıl yapabilirim. Yaş sıkıntısı çeker miyim ?. Bilenleriniz illaki vardır diye düşünerek önceden teşekkür ediyorum.

Привет :)
Çevirmenlikte iyi para var diye duydum ve iş ilanlarına bakarken Rusça bilen eleman, tercüman vs. ilan çok. Çevirmen olabilirsen iyi, parası iyi ve temiz iş.
18 olursan sorun kalmaz diye düşünüyorum ama tam bilgim yok çevirmenliğin yaşı hakkında.

Sana'da (y). Babamın tanıdığı bir bankacı varmış, bu tür işlerle uğraşan arkadaşları varmış bankacının. Bu hafta içerisinde bir bakıcağız. Eğer mümkünse işi alırım. Teşekkürler

Kim ne derse desin sen seviceğin işi yap, öğren. Dil bilmen senin tercüman olucağının anlamına gelmez, ben 3. dili öğreniyorum yaklaşık 1-2 sene sonrada 4. dile başlıyacağım ancak kafamda tercüman olmak gibi bir fikir yok, bir dil bir insandır...

Kim ne derse desin sen seviceğin işi yap, öğren. Dil bilmen senin tercüman olucağının anlamına gelmez

Haklısın fakat konuşmalarından tercümanlığı istediğini anladığım için tercümanlık yapmasını önerdim. Yoksa zaten kimse sevmediği işi yapmamalı, imkanı varsa.

Arkadaşlar zaten aklımdaki olay tercümanlık değil. Sadece yazın para kazanmak kötü bir fikir değil.
Zaten 8.ci sınıfta can sıkıntısından dolayı HTML ve az buz CSS öğrenmiştim. Biraz unuttum tabi ancak Lisede işlemeye başlayınca hatırladım ve benim için avantaj oldu. Seneye C# öğrenip. Bilgisayar konulu herhangi bir işe gitmeyi düşünüyorum. Yine'de teşekkürler

Kendini her alanda gelistir. Ingilizce ve Rusca olarak ondesin, is bulamamak gibi sorunun olmaz.
(Bu sene Antalya turist olarak bos cekiyor, cogunluk iranlilar geliyor.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı