16 yaşında nasıl vücut yapılır?

Zaten yüzme ile vücut geliştirme alakasız sporlar değil mi ben mi yanlış biliyorum biri anaerobik diğer aerobik?
Arkadaş vücut geliştirmek için uygun değilse önce kasları mental olarak buna alıştırması gerekir. Tüm kasların en çok aktif çalıştığı spor yüzmedir. Direkt Fitness ile başlarsa ileride sağlık sorunları yaşar.

Arkadaş vücut geliştirmek için uygun değilse önce kasları mental olarak buna alıştırması gerekir. Tüm kasların en çok aktif çalıştığı spor yüzmedir. Direkt fitness ile başlarsa ileride sağlık sorunları yaşar.

Hocam zaten adam gidip 100 kilo altına girmeyecek ki ilk ayda zaten hareketleri anca öğrenir kaç kilo girsin hedefine göre de programı olur bence direk başlayabilir.

Arkadaş vücut geliştirmek için uygun değilse önce kasları mental olarak buna alıştırması gerekir. Tüm kasların en çok aktif çalıştığı spor yüzmedir.
Yüzmek kasları uzatmıyor muydu?
Hocam zaten adam gidip 100 kilo altına girmeyecek ki ilk ayda zaten hareketleri anca öğrenir kaç kilo girsin hedefine göre de programı olur bence direk başlayabilir.
Olay başlamaktan ibaret değil. Makinelerde pozisyonunu yanlış yaparsa kalıcı bir problem yaşayabilir. Mesela ben kendimi ilk gün çok zorladım tansiyonum düştü. 😂

Tek başına vücut geliştirmeye başlama. Yüzme gibi tüm kaslarını aktif kullandığın bir spora yönlen ve yanında fitness yap. Kendini yorma, başlangıç için ağırlığının %30'undan fazla taşımaya çalışma. 2 saat spor yapacaksan 1 saat ısın. Profesyonel yardım al. Vücut yapayım derken sağlığından olma yani.
1 saat ısınma kısmında bastım kahkahayı.

Geri
Yukarı