16 yaşında saç dökülmesi

victorfrn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba 16 yaşındayım. 17 yaşıma gireceğim. Son 1 yıldır içinde kendiliğinden şakak bölgesinde seyrelme oldu bu seyrelme gün geçtikçe daha çok ilerledi. Babamda bu tarz bir şey olmadı. Arkadaşlar bunu nasıl durdurabilirim gerçekten moralimi cok bozan bir şey. Bır de dökülen kısımda tekrar saç çıkar mi? Saçımın şakak bölgesinde hala küçük küçük saçlar var. Ve şakak bölgesi garip bir şekilde açıldı. Bunun bir ilaci var mi ne olur yardım edin. Ve nasil kapanır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de üniversite sınav döneminde seyrelme olmuştu. Şuan yok üstüne yenilendi gibi. Stres ve beslenme falan etkiliyor ondan olabilir. Bir de dayılarında amcalarında varsa genetik de olabilir. Genetik hariç hepsine çözüm var genetik olunca tek çare saç ekimi.

Benim de üniversite sınav döneminde seyrelme olmuştu. Şuan yok üstüne yenilendi gibi. Stres ve beslenme falan etkiliyor ondan olabilir. Bir de dayılarında amcalarında varsa genetik de olabilir. Genetik hariç hepsine çözüm var genetik olunca tek çare saç ekimi.
benim aslında şakak kısmı farklı bir şekilde seyreldi. Küçük küçük saçlar var o bölgede fayda eder mi?
Ayriyeten saç döken şu unsurlardan uzak dur.
Saça Jöle, Spray, Krem vb. sertleştirici ve şekil verici ürünler kullanma.
Fön makinesi ile saçı düzeltme. Özellikle çok saç döken bir yöntemdir.
Saçına uygun şampuanı doktora sormayı unutma.
Bi ara saçımı uzatmistim ne olduysa o zaman oldu. Ama nerdeyse 5-6 aydır fön vs hiçbir şey kullanmıyorum. Şakak bölgesinde küçük küçük seyrek saç var ama fayda eder mi?

benim aslında şakak kısmı farklı bir şekilde seyreldi. Küçük küçük saçlar var o bölgede fayda eder mi?

Bi ara saçımı uzatmistim ne olduysa o zaman oldu. Ama nerdeyse 5-6 aydır fön vs hiçbir şey kullanmıyorum. Şakak bölgesinde küçük küçük seyrek saç var ama fayda eder mi?
Düzgün beslen ve uyku düzeni yap bi de ailenle konuş çinko hapı veya saçı besleyen haplar var onlardan al

E vitamini, keratin ve argan olan şampuan ve yağlardan değiştirmeden kullanabilirseniz 1 aya yakın zamanda düzelmeler görebilirsiniz.
Pantene, Bioxin, Elseve gibi markaların ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Eğer dediğim süre içinde düzelmeler olmaz veya farklı bir durumla karşılaşırsanız bir dermatoloğa(cildiye) gidebilirsiniz.

Geri
Yukarı