16 yaşında saç dökülmesi

Bu dediğim saçma gelebilir ama bildiğim kadarıyla masturbasyon da büyük bi etki yapıyor saçların dökülmesine.
Hocam yukarda belirttiğim gibi ben de sınav döneminde stres yüzünden gitmiştim saç doktoruna ve çekinmeden sormuştum. Spermde keratin ve protein eser miktarda bulunuyormuş aşırıya kaçılmadığı takdirde kaybedilen organikler ve inorganikler besinlerle geri alınıyormuş. Ama mastürbasyon sonrası huzursuzluk stres varsa o zaman dediğiniz gibi etki eder. Yanlış bilgilendirme olmaması için yazıyorum burayı okuyacaklar için.

Saçın uzuluğuyla pek alakası yok. Genetik bir şeydir saç dökülmesi. Mesela benim saçım da uzun ve günde en fazla 20 tel falan dökülüyor. Eğer saç ürünlerini falan kullanıyorsanız etkili olabilir. Saç derinizde bir rahatsızlık yoksa doktora danışın. Alnınız açık mı peki? Alnı açık olanların ileride genelde saçı dökülüyor. Ayrıca dökülen saçın yerine yeni saç çıkar. Önemli olan çıkan saç sayısının dökülen saç farkını kapatmasıdır.

Yorumları pek okumadım ama dayında da kellik varsa kurtarmanın pek bir yolu yok.
Ancak dolgu köpük tarzı ürünlerle sanki saçı olduğundan daha çokmuş gibi gösterebilirsin.
Ancak bi doktora gözükmen faydalı olabilir vitamin kaynaklı da dökülme olmuş olabilir.

Düzgün beslen ve uyku düzeni yap bi de ailenle konuş çinko hapı veya saçı besleyen haplar var onlardan al
Saçın uzuluğuyla pek alakası yok. Genetik bir şeydir saç dökülmesi. Mesela benim saçım da uzun ve günde en fazla 20 tel falan dökülüyor. Eğer saç ürünlerini falan kullanıyorsanız etkili olabilir. Saç derinizde bir rahatsızlık yoksa doktora danışın. Alnınız açık mı peki? Alnı açık olanların ileride genelde saçı dökülüyor. Ayrıca dökülen saçın yerine yeni saç çıkar. Önemli olan çıkan saç sayısının dökülen saç farkını kapatmasıdır.
saçımın açılması 1 yıl gibi bir sürede oldu. Yani demek istediğim hala şakak bölgesinde küçük saçlar var onlar etkili olur mu:(
Genetik falan diye geçme sakın direkt olarak doktora git. Farklı sebeplerde çıkabilir altından. Yarına randevu bile alsan olur.
yani bir hastalığımın olduğunu düşünmüyorum. Asıl beni üzen şey; babamda abilerimde böyle birşey olmamasına rağmen bende olması. Yani düzelir mi bilmiyorum. Ama hala şakakta küçük saçlar var. Gün geçtikçe daha stres e giriyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
saçımın açılması 1 yıl gibi bir sürede oldu. Yani demek istediğim hala şakak bölgesinde küçük saçlar var onlar etkili olur mu:(

yani bir hastalığımın olduğunu düşünmüyorum. Asıl beni üzen şey; babamda abilerimde böyle birşey olmamasına rağmen bende olması. Yani düzelir mi bilmiyorum. Ama hala şakakta küçük saçlar var. Gün geçtikçe daha stres e giriyorum..
Dediğim gibi stresten uzak durup beslenip düzenli hayat ile saç sağlını geri kazanabilirsin. Genetik ve durdurulamaz olduğunda ise bölgesel saç ekimi yapılıyor eskisi gibi fahiş fiyatlar ve riskler yok şuan tıp o konuda baya ileride. Çözülmeyecek bir şey değil canını sıkma.

Şaç dökülmesinde kullanılan şampuan ve serumların asıl amaçlarından biri saç diplerini uyararak, kan dolaşımını artırmaktır. En azından aile büyüklerine yaptıracağın bir masaj etkili olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi stresten uzak durup beslenip düzenli hayat ile saç sağlını geri kazanabilirsin. Genetik ve durdurulamaz olduğunda ise bölgesel saç ekimi yapılıyor eskisi gibi fahiş fiyatlar ve riskler yok şuan tıp o konuda baya ileride. Çözülmeyecek bir şey değil canını sıkma.
Gece gece içimi rahatlattın. bu aralar saç konusunda aşırı derece de kafayı bozdum, ilaç gibi geldin çok teşekkür ederim cevapların için. huzurlu geceler eyvallah

Geri
Yukarı