16 yaşında saç dökülmesi

Behzat Amir

Centipat
Öncelikle merhabalar. 16 yaşındayım ve saç dökülmem var aylardır. Omzuma kulağıma dökülüyordu saçım kestirdim 3 numaradan daha uzun ama kısa bir saç şeklinde hala dökülüyor. Duş alırken şampuanı sürünce elime saçlar gelirdi. Çektiğim zaman bazen hiç bazen 1-2 bazen 3-4 tel saç geliyor ve bazen dibinde beyaz değil ama o tonda bir şey oluyor. Kafayı yiyeceğim saçımın açılmasını falan istemiyorum. Saçım açılmadan saçımı kaybetmeden nasıl düzeltirim olayı?

15 yaşındayım durum bende de aynı. Çok dert etme. Saçımı bir yere yatırmak için elimi götürdüğümde bile her seferinde dökülüyor. Dert edersen daha çok dökülür. Bu arada vitamin gerçekten işe yarayabilir.

Ergenlikte olabiliyor.
Şakaklarda hafif açılma var onu nasıl düzelteceğim ve saçımı kurtarabilir miyim ?
15 yaşındayım durum bende de aynı. Çok dert etme. Saçımı bir yere yatırmak için elimi götürdüğümde bile her seferinde dökülüyor. Dert edersen daha çok dökülür. Bu arada vitamin gerçekten işe yarayabilir.
Şakaklarda hafif açılma var onu nasıl düzelteceğim ve saçımı kurtarabilir miyim ?
Saçını çekme zaten. Vitamin testi yaptır.
Hormonel olabilir kan testi ver TF-3 TF-4 +B12 vitaminine bakılsın çinko takviyesi al.

Saçını çekme zaten. Vitamin testi yaptır.
Bir süre kafana takmadan hayatına devam etmeye bak. Rahat ol. Benim saçımda sürekli dökülüyor ama çok hızlı uzuyor. Kafana takmazsan uzar merak etme. Vitamin testini dene bak gerçekten işe yarayabilir.
Hocam şu virüs olayı bitsin bi kan vereyim diyorum ama artık gerçekten delirme noktasına geldim berber kestir düzelir dedi hâlâ dökülüyor çok kötüyüm

Dosya Ekleri

• IMG_20200519_162648.jpg
    IMG_20200519_162648.jpg
    215,3 KB · Görüntüleme: 258
  • IMG_20200519_162631.jpg
    IMG_20200519_162631.jpg
    189,6 KB · Görüntüleme: 253
Saçlarda ki açılma genetik bir faktör. Ailede varsa böyle bir durum %60 sende de çıkabilir. Yani üzme kendini bir kan testi ver troid ile B12 çinko bakılsın iste. Bir de tahlil iyi çıkar ise dermatoji ile görüş kıl kökü testi yaparlar belki.

Öncelikle merhabalar. 16 yaşındayım ve saç dökülmem var aylardır. Omzuma kulağıma dökülüyordu saçım kestirdim 3 numaradan daha uzun ama kısa bir saç şeklinde hala dökülüyor. Duş alırken şampuanı sürünce elime saçlar gelirdi. Çektiğim zaman bazen hiç bazen 1-2 bazen 3-4 tel saç geliyor ve bazen dibinde beyaz değil ama o tonda bir şey oluyor. Kafayı yiyeceğim saçımın açılmasını falan istemiyorum. Saçım açılmadan saçımı kaybetmeden nasıl düzeltirim olayı?
Stresten olabiliyor kardeşim dert etme

Geri
Yukarı