16 yaşında saç dökülmesi

Saçlarda ki açılma genetik bir faktör. Ailede varsa böyle bir durum %60 sende de çıkabilir. Yani üzme kendini bir kan testi ver troid ile B12 çinko bakılsın iste. Bir de tahlil iyi çıkar ise dermatoji ile görüş kıl kökü testi yaparlar belki.
Açılmayı bir şekilde sprey sıkarak falan hallediyolar onu halledebilirim değil mi ?
Yeter ki şu dökülmeyi durdurayım.
Stresten olabiliyor kardeşim dert etme
Kral dert etme de elini saçına atınca hep saç geldiğini düşün

Hocam @atanamayanlar arkadaşında dediği gibi genetik olabilir. Virüs bittikten sonra test yaptırmanızda fayda var. En basit çözüm olarak kullandığın şampuanı değiştirmeyi deneyebilirsin.
Eczaneden keratin şampuan almayı düşünüyorum eğer genetikse de açılan saçları nasıl düzelrebilirim ve doktora gitmem sonucu dökülme düzelir mi

@Behzat Amir kardeşim bu aralar ilaç piyasasında mavi serum adında bir terane üredi sakın elini ona atma kimyasal denklemi belli değil derin deforme olabilir. Eczaneye sor bakalım bu konuda ellerinde sertifikalı ürünler vardır.Genetik ise ilerde saç ekimi düşünebilirsin ülkemiz bu konuda iyi bayağı.

@Behzat Amir kardeşim bu aralar ilaç piyasasında mavi serum adında bir terane üredi sakın elini ona atma kimyasal denklemi belli değil derin deforme olabilir. Eczaneye sor bakalım bu konuda ellerinde sertifikalı ürünler vardır.
Sağolun hocam eczaneye de gideceğim sorayım bir de elimi saçım atop dökülüyor mu diye test etmek için sert ama yavaş çekiyorum bunu yapmayı bırakayım mı gerçekten samimi söylüyorum dökülmesini engellemek en büyük isteğim şuanda
Hocam genetikse nasıl düzeltebilirsiniz bilemiyorum ancak doktora gittiğiniz zaman yüksek ihtimalle düzelir kafanıza takmayın çok.
İnşallah hocam düzelmesini gerçekten çok istiyorum

Sağolun hocam eczaneye de gideceğim sorayım bir de elimi saçım atop dökülüyor mu diye test etmek için sert ama yavaş çekiyorum bunu yapmayı bırakayım mı gerçekten samimi söylüyorum dökülmesini engellemek en büyük isteğim şuanda

İnşallah hocam düzelmesini gerçekten çok istiyorum
Bence yapmamalısın. Saçların hassas olabilir. Zaten eğer döküleceği varsa elini götürdüğünde çekmene bile gerek yok saçında gezdirsen eline gelir.

Saç köklerini yenilemek hormonlara bağlı fakat vücüdü destekleyebilirsin. OmeGA-3, B-12, Çinko takviye al günde 1 (fazlası birikim yapar Çinkonun damarda omeGA-3'de aynı çiva biriktirir)saçlarını çok tarama sprey sıkma clear şampuan kullan saçını uzatma kıl kökleri tıraş ile tazelenir. Aklıma gelenbunlar görünuzamanına kardeşimkolaygelsin

Geri
Yukarı