16 yaşından sonra boy uzar mı?

Mete Özdemir

Centipat
10 Mart 2003 doğumluyum. Boyum 1.70, kilom 53. Babam 1.78, annem 1.60. Sanırım ergenliğe biraz geç girdim. Henüz yüzümde sakal falan da yok, sivilce de. Penis büyümesi de henüz olmadı. 4 aydır her Allah'ın günü günde 2 kase ev yoğurdu yiyorum. Etkisi olur mu? 1.80- 1.85 civarına gelebilir miyim? Daha kaç yaşıma kadar uzarım? Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
10 Mart 2003 doğumluyum. Boyum 1.70, kilom 53. Babam 1.78, annem 1.60. Sanırım ergenliğe biraz geç girdim. Henüz yüzümde sakal falan da yok, sivilce de. Penis büyümesi de henüz olmadı. 4 aydır her Allah'ın günü günde 2 kase ev yoğurdu yiyorum. Etkisi olur mu? 1.80- 1.85 civarına gelebilir miyim? Daha kaç yaşıma kadar uzarım? Yardım eder misiniz?
22 Yaşına kadar boy uzaması devam eder. Beslenme ve egzersiz yapmak uzama için önemlidir.

21'e kadar uzuyor da sadece yoğurtla uzayamazsın, özellikle 1.85 diyorsan. Çünkü büyük ölçüde aile kısmı da önemli. Basketbol oyna en etkili boy uzatma sporu benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşındayım 180'im 16'dan 17'ye geçerkenki süreçte 10 santim civarı uzadım. Bu sene sınıfımda olan çocuk 6 ayda 5-6 santim uzadı. Genetik meselesi daha çok. Uzamak için egzersizler var, internetten araştırabilirsin. Onları yap, besinlerle falan pek olmaz. 2019'un tamamını süt içerek geçirdim birkaç santim uzamama katkısı olmuş olabilir ama bana kalırsa pek bir etkisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı