16 yaşından sonra boy uzar mı?

Ve boyun sağlayacağı tek ama tek avantajı dış görünüş. Bunu da tarzınla, kendine bakımınla falan kapatabilirsin. Takıntı ediyorsan etme çünkü geçen sene aynı sebepten 1.90 olmaya zorluyordum çok havalı geldiği için ama pek bir numarası yok.

@Umut Yuşa Uzamadım derken, kök olarak da kalmadım. :p En azından 1.7 metre olabildim. Bu bölge için iyi bile. :D 16 yaş, arkadaşlarım ve benim için zirve dönem olmuştu. Ondan sonra uzayan olduysa da kimse fark etmedi. Üstünden 9 sene geçti, yerimizde sayıyoruz hala. Belki de iş kaynaklı 1-2 cm düşüş olmuştur. :D Sabahları tepeden bakıyorum kendime ama ağır işe girince eziliyor yine eklemler. :D

@Umut Yuşa Uzamadım derken, kök olarak da kalmadım. :p En azından 1.7 metre olabildim. Bu bölge için iyi bile. :D 16 yaş, arkadaşlarım ve benim için zirve dönem olmuştu. Ondan sonra uzayan olduysa da kimse fark etmedi. Üstünden 9 sene geçti, yerimizde sayıyoruz hala. Belki de iş kaynaklı 1-2 cm düşüş olmuştur. :D Sabahları tepeden bakıyorum kendime ama ağır işe girince eziliyor yine eklemler. :D
Ama benim 16'yı bitirmeme 2 ay var :( 2019 benim için zirve dönem olmamıştı.

Ben de 16 yaşında 173 boy 58 kiloydum. Annem 150, babam 162 boyunda. Gel gör ki boyumun böyle olması kolay olmadı. Uyku düzenim berbat hatta kırışıklık bile çıktı, beslenme desen evde peynir yok ama hep spor yaptım, yüzme gidiyorum ama bu işler genetikle alakalı ailen ne kadar uzunsa o kadar iyi.

Spor yapıp sağlıklı beslen. Kefir ve süt ürünlerini yeterli olarak tüketip bol su içmen baya yararlı olacaktır. Sakal ve sivilce olmaması daha iyi, boş ver. 16 yaşında kemik uzamasının duracağını zannetmiyorum.
Çoğu yaşıtlarımın sakallarının çıkmaya başlayıp da benim hala çıkmaması çok koyuyor adama. Hiç çıkmayacak mı bu sakallar diye tereddüt etmeye başladım. :( Bir de su içmenin boy uzamasına ne gibi bir yararı olabilir? Bunu bilmiyordum.

Çoğu yaşıtlarımın sakallarının çıkmaya başlayıp da benim hala çıkmaması çok koyuyor adama. Hiç çıkmayacak mı bu sakallar diye tereddüt etmeye başladım. :( Bir de su içmenin boy uzamasına ne gibi bir yararı olabilir? Bunu bilmiyordum.

Sakalın çıksa bu sefer neden bu kadar sakalım var diyeceksin. Bence kendini olduğun gibi kabullen ve kendinle barışık olmaya çalış. Bolca su iç, süt iç, yoğurt ye, basketbol oyna, yüz ve en önemlisi de asla bu saatte uyuma 11 ideal, 12'yi geçirme!

Abicim bence bu su, süt işleri yalan gibi bir şey tanıdığımdan biliyorum çocuk 18 yaşında babası 188, annesi 170. Çocuğun boyu kaç biliyor musun?
1.95 metre. Çocuk hayatında süt ağzına sürmemiş nefret ediyor sonra uyku düzeni yok, spor yapmamış hiçbir şey yok çocukta. Sadece ailesi uzun diye uzamış ama tabii ki her insan böyle olacak diye bir şey yok. Sen yinede sporunu, düzenli beslenme yap.

Abicim bence bu su, süt işleri yalan gibi bir şey tanıdığımdan biliyorum çocuk 18 yaşında babası 188, annesi 170. Çocuğun boyu kaç biliyor musun?
1.95 metre. Çocuk hayatında süt ağzına sürmemiş nefret ediyor sonra uyku düzeni yok, spor yapmamış hiçbir şey yok çocukta. Sadece ailesi uzun diye uzamış ama tabii ki her insan böyle olacak diye bir şey yok. Sen yinede sporunu, düzenli beslenme yap.
Sen kaç yaşındasın ve boyun kaç?

Dostum her şeyden önce çok takıntı haline getirmemeni tavsiye ediyorum. Ben boy sorunu yaşamadım hep yaşımın gerektirdiği boylarda oldum ama bu sorunu yaşayan arkadaşlarım çok oldu. Lise 1 ve 2yi 1.58 olarak geçiren arkadaşımla lise 3’ün yazında nerdeyse aynı boydaydık. (1.85) Ne yoğurt yemiş ne basketbol oynamış. Ne zaman ne kadar uzar bilemezsin uzamayadabilir her ihtimali düşün bunu bir takıntı haline getirmezsen hayattan daha fazla zevk alırsın
Not: Babam 1.77 Annem 1.72 Ben 1.86 Yaş 21

Geri
Yukarı