1600 TL civarında monitör önerisi

300 TL daha katma imkânınız varsa AOC 24G2U monitörü almanızı tavsiye ederim. Asus ve MSI'ın monitörleri vasat. Asus'un bu modelinde ışık sızması var. MSI Optix G241'i 3 gün önce aldım ve sağ üstte 4 tane ölü piksel çıktı. Alanların birçoğu da ölü piksel sorunundan müzdarip. İtopya ve İncehesap gibi sitelerdeki yorumlara aldanmayın, oralar ürün hakkındaki eleştirili yorumları yayımlamıyorlar. Üstelik Asus ile MSI, ''en az 5 tane ölü piksel olmalı ve en az üçü parlak olmalı'', ''aynı yerde 3 ölü piksel olmalı'' gibi saçma salak kurallar koyarlar, serviste uğraştırırlar. Sadece AOC ve Philips 1 ölü pikselde sıkıntısız değişim/iade veriyor ve tavsiye ettiğim AOC monitör çok fazla olumlu yorum alan çok kaliteli bir ürün.

300 TL daha katma imkânınız varsa AOC 24G2U monitörü almanızı tavsiye ederim. ASUS ve MSI'ın monitörleri vasat. ASUS'un bu modelinde ışık sızması var. MSI Optix G241'i 3 gün önce aldım ve sağ üstte 4 tane ölü piksel çıktı. Alanların birçoğu da ölü piksel sorunundan müzdarip. İtopya ve İncehesap gibi sitelerdeki yorumlara aldanmayın, oralar ürün hakkındaki eleştirili yorumları yayımlamıyorlar. Üstelik ASUS ile MSI, "en az 5 tane ölü piksel olmalı ve en az üçü parlak olmalı", "aynı yerde 3 ölü piksel olmalı" gibi saçma salak kurallar koyarlar, serviste uğraştırırlar. Sadece AOC ve Philips 1 ölü pikselde sıkıntısız değişim/iade veriyor ve tavsiye ettiğim AOC monitör çok fazla olumlu yorum alan çok kaliteli bir ürün.

Anladım, sanmıyorum maksimim bütcem bu civarlarda ViewSonic Hakkında ne düşünüyorsunuz?

@SkyRose ayriyeten böyle bir monitör de var. Hangisinin daha iyi olduğunu açıklayabilirsen sevinirim.
Hangi monitör?
Arkadaşın dediği gibi MSI'da ölü piksel sık sık çıkıyor. Bunun riskine girerseniz renk kalitesi vs. olarak en iyisi MSI. Ama o risk alınır mı bilmiyorum. Tabii bu diğerlerinde çıkamaz demek değil.

Bütçe artarsa ben de 24g2u önerebilirim.

Hem MSI'dan soğudu, hem de bütçenizi arttıramıyor iseniz bunu öneririm;

Artı olarak HDR10 var, ama çok mükemmel bir HDR beklememeli ve HDR destekli olmayan içeriklerde açamayacğınızı da bilmelisiniz.

HDR ile işim olmaz derseniz hareket kabiliyetleri iyi olduklarından Asus veya Viewsonic seçebilirsiniz. Çok yakın monitörler.

Anladım ViewSonic Hakkında ne düşünüyorsunuz?
Linkteki ViewSonic'i almayı düşünüyordum MSI'ı almadan önce. Birkaç kişi üstten hafif ışık sızması var deyince vazgeçtim almaktan. MSI Optix G241'de ışık sızması ve ghosting yok, görüntü kalitesi de iyiydi ama ölü piksel sorunu birçok kişide var.

Hangi monitör?

Arkadaşın dediği gibi MSI'da ölü piksel sık sık çıkıyor. Bunun riskine girerseniz renk kalitesi vs. olarak en iyisi MSI. Ama o risk alınır mı bilmiyorum. Tabii bu diğerlerinde çıkamaz demek değil.

Bütçe artarsa ben de 24G2U önerebilirim.

Hem MSI'dan soğudu, hem de bütçenizi arttıramıyor iseniz bunu öneririm;

Artı olarak HDR10 var, ama çok mükemmel bir HDR beklememeli ve HDR destekli olmayan içeriklerde açamayacğınızı da bilmelisiniz.

HDR ile işim olmaz derseniz hareket kabiliyetleri iyi olduklarından ASUS veya ViewSonic seçebilirsiniz. Çok yakın monitörler.

HDR kullancağımı sanmam, monitör için acelem yok indirim var diye almayı düşünmüştüm AOC 24G2U Fiyatı için beklememe değer mi yoksa ViewSonic almayı düşünüyorum.

Linkteki ViewSonic'i almayı düşünüyordum MSI'ı almadan önce. Birkaç kişi üstten hafif ışık sızması var deyince vazgeçtim almaktan. MSI Optix G241'de ışık sızması ve ghosting yok, görüntü kalitesi de iyiydi ama ölü piksel sorunu birçok kişide var.

Şu an kulladığım monitör ViewSonic VX2363SMHL bu modelde ışık sızması fark etmedim ışık sızması sans eseri çıkan bir şey mi? Işık sızması çıkınca garanti kapsamında firma değişim yapıyor mu?

HDR kullancağımı sanmam, monitör için acelem yok indirim var diye almayı düşünmüştüm AOC 24G2U Fiyatı için beklememe değer mi yoksa ViewSonic almayı düşünüyorum.

Şu an kulladığım monitör ViewSonic VX2363SMHL bu modelde ışık sızması fark etmedim ışık sızması sans eseri çıkan bir şey mi?
Evet bazı modellerde daha fazla oluyor ancak bildiğim kadarıyla kavisli monitörlerde bu durum daha yaygın.

@SkyRose @Power Supply Unit Biraz araştırma yaptım 144Hz rakabetci oyunlar için etkili olduğu söyleniyor ben rekabetçi oyunlar fazla oynamıyorum bu yüzden 144Hz yerine daha yüksek görüntü kalitesi sağlayan monitör önerir misiniz.
Bu monitör sizce nasıldır

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı