1600 TL kulaklık önerisi

Asus Rog B365F var anakart bu;

Ses kartı konusunda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. O fiyata en iyi Arctis Prime mı olur yoksa yinede Blackshark mı dersiniz.
Asus'un sitesinde baktığım kadarıyla ses kartı ve yazılımı gayet güzel. Arctis Prime isabetli bir seçim olur.

Hocam sana zahmet veriyorum ama benimkisi de Aorus x470 ultra gaming. Benim için de getek var mı ses kartlı olan modelini almama? Boş yere ekstradan para vermeyeyim.
Anakartın ses çıkışı kaliteli, müzik ve filmde gayet güzel sonuç alırsın. Ses yazılımında oyunlar için sanal surround seçeneğin iki tane. Birisi Windows Sonic diğeri Realtek'in yazılımındaki sanal surround. Bunlara ek olarak Windows uygulama mağazasından Dolby Access satın alabilirsin ki bende var oyunlarda ses kaynağını keskinleştireceğine yönü yayıyor. Film için saran sesler güzel olabilir ama oyunda ses kasmayı daha beter zorlaştırıyor. Razer'ın THX'i de ayrı satılıyor. Kulaklığımda kendiliğinden var bu ve ses kasmada üstüne tanımam eğer oyun sanal surround destekliyorsa.

Asus'un sitesinde baktığım kadarıyla ses kartı ve yazılımı gayet güzel. Arctis Prime isabetli bir seçim olur.
Hocam tekrardan merhaba, Arctis Prime'ı bugün teslim aldım ancak bir sorunum var. Mikrofon sesi çok az gidiyor karşıya ve Realtek'i bilgisayarıma yüklediğimde de hoparlörümden ses alıyorum ama kulaklığımdan alamıyorum. Ses aygıtlarıma girdiğimde de kulaklık takılı iken orada "Kulaklık" olarak değil "Hoparlör" olarak gözüküyor. Ne yapmam gerek bilginiz var mı?

Mikrofonumun ses seviyesi:100 ve Bas:10 (Ama sürekli dipses ve cızırtı var.)
Ses aygıtlarını komple kaldırıp yüklemeli miyim?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    110,5 KB · Görüntüleme: 23
Hoparlör olarak yazması normal diye biliyorum. Bir de kasa önüne değil de arkaya, anakartın ses çıkışlarını kullanın, arada devasa ses ve mikrofon kalite farkı oluyor.
Anakart'ın Realtek yazılımını filan anakartın sitesinden indirmediysen oradan infir:

Hoparlör olarak yazması normal diye biliyorum. Bir de kasa önüne değil de arkaya, anakartın ses çıkışlarını kullanın, arada devasa ses ve mikrofon kalite farkı oluyor.
Anakart'ın Realtek yazılımını filan anakartın sitesinden indirmediysen oradan infir:
Anakarta takılı hocam Jaklar. Benim anakart Asus Rog B365F onu atabilir misiniz rica etsem?

Anakarta takılı hocam Jaklar. Benim anakart Asus Rog B365F onu atabilir misiniz rica etsem?
Link:
Ses yazılımı kurulunca ses yüksekliği vs. düzelir. Öyle oluyordu çoğunlukla.

Link:
Ses yazılımı kurulunca ses yüksekliği vs. düzelir. Öyle oluyordu çoğunlukla.
Yok hocam yine ayni. Ses kalitesi artti ama mikrofon sesi cok az gidiyor

Hocam sana zahmet veriyorum ama benimkisi de Aorus x470 ultra gaming. Benim için de getek var mı ses kartlı olan modelini almama? Boş yere ekstradan para vermeyeyim.
Aradaki tek fark ses kartı değil, V2 ile V2X arasında ses kalite anlamında fark var, imkanın varsa V2 daha mantıklı seçim olacaktır. Daha iyi sürücü, mikrofonu çıkarılabilir, esnek örgülü kablo ile geliyor.
Yok hocam yine ayni. Ses kalitesi artti ama mikrofon sesi cok az gidiyor

Sesi incelemelerde de bir tık az gibiydi filtre olduğundan olabilir, filtreyi çıkarıp deneyiniz bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı