1600 TL'ye her şey dahil sistem toplamak

saphary

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600, RX590, 16GB, Corsair Delta Spec
Meslek
Boş İşler Erbabı
Selam, arkadaşım bütçesinin 1600 TL olduğunu belirtti. Ben elimden geldiğince güzel bir sistem toplamaya çalıştım fakat sizin onayınızı almadan iş yapmayayım.
Intel Xeon X3440.
ASUS P7H55M-LX.
Corsair 4x2 8 GB.
CPU'yu 3.6 veya 3.7 GHz gibi değerlere taşıyacak bir Xigmatek soğutucu. Modelini öğrenemedim.
ASUS ROG STRIX RX 570 4 GB.
Cooler Master kasa ama çok eskilerden.
PSU'yu ASUS gibi bir markadan aradığım için daha bulamadım. Xilence nasıldır? 500W düşünüyorum.
160 GB harddisk fakat sonradan SSD ve harddisk eklenecek.
Fujistu 22 Inc, 1080P ve 75 Hz monitör.
Kısa bir sürelik idare ettirecek klavye ve mouse bulacağım. Sonradan güncellemeyi düşünüyorum.
Sizce daha iyisi toplanır mı? Bütçe maalesef aşılamaz. Belki 50 TL aşılır.

ASUS PSU bulamazsınız. Onun dışında sistem gayet iyi olmuş. Xilence nasıldır bilmiyorum ama 450-500W bir OEM PSU yeterli olacaktır.

Bu sistemi nasıl 1600 TL'ye topladınız? Ya ben fiyatları toplarken hata yapıyorum, ya da siz hata yaptınız. Ayrıca bu sistem de darboğaz yaşanabilir diye düşünüyorum. PSU konusunda ise Xilence gibi markalar almayın derim. Tüm sistem çöpe gidebilir. Arkadaşınız PSU için biraz daha parayı göz den çıkartabiliyorsa çıkartsın. En önemli parçalar dan birisi.

Bu sistemi nasıl 1600 TL'ye topladınız? Ya ben fiyatları toplarken hata yapıyorum, ya da siz hata yaptınız. Ayrıca bu sistem de darboğaz yaşanabilir diye düşünüyorum. PSU konusunda ise Xilence gibi markalar almayın derim. Tüm sistem çöpe gidebilir. Arkadaşınız PSU için biraz daha parayı göz den çıkartabiliyorsa çıkartsın. En önemli parçalar dan birisi.
İşlemci 3.8 GHz değerlerinde Rx 580 dahi besleyebilir.

160 GB harddisk hiçbir şeye yetmez bence. Sonra dan ekleme yapılacaksa tabii alınabilir. APU sistem almasını öneririm. Hem kazanç sağlamış olursunuz hem de daha iyi bir işlemciye sahip olmuş olur arkadaşınız. Örneğin; R3 2200G 700TL gibi bir fiyata alınabilir. Hem ekran kartından kazanç sağlarsınız, hem de işlemci den. Sonra dan ekran kartı eklenebilir. Eklenirse işlemci zaten orta düzey de bir işlemci. Sıkıntı yaşanmaz. Bu işlemciyi almayı düşünürseniz, uygun fiyata bir AM4 anakartta almanız gerekecek.

İşlemci 3.8 GHz değerlerinde Rx 580 dahi besleyebilir.
O riske girmemek lazım. Sistemin sürekli 3.8GHz de çalışacak hali yok. İşlemci eski, anakart eski. Kaldırmayabilir. 1-2 sene sonra işlemcinin ya da anakartın yanmayacağı ne malum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı