1600 TL'ye sistem önerisi

Günümüz kuru ile 1600₺ ye verdiğiniz paraya değecek bir sistem toplamanız neredeyse imkansız. 2. el bile alsanız gerekli parçaların hepsini bu bütçe ile alabilmeniz için başınıza talih kuşu konmuş olması gerek.
Katılıyorum para biriktirmeye devam edilmeli bu yüzden. 1600 TL'lik bir sistemde performans dahi beklenemez.

Maalesef o fiyata çok bir seçenek mevcut değil ama eğer oynayacağı oyunlar konsolda varsa PS3 düşünebilirsiniz. Ama o fiyattaki bilgisayarlar genel olarak ofis bilgisayarı olduğu için 1. veya 2. nesil i3, i5 oluyor bunlarlada bir performans almak çok mümkün değil. Ben PC'ci olmama rağmen PS3 alıp güzel oyunlar oynayabilir. Kötü bir bilgisayardansa keyifli bir konsol şahsi görüşümce daha mantıklı.

Günümüz kuru ile 1600₺ ye verdiğiniz paraya değecek bir sistem toplamanız neredeyse imkansız. 2. el bile alsanız gerekli parçaların hepsini bu bütçe ile alabilmeniz için başınıza talih kuşu konmuş olması gerek.
Hocam arkadaşın bahsettiği kişi Zula falan oynar diye düşünüyorum, 1600 TL'ye ikinci el bişeyler belki bulunabilir. Bilgisayar olsa yeter mantığında. Ama kasa olarak alınsa monitör falan gerekiyor yanına 1600 liranın bi tık üstü gerekebilir.

Hocam merhaba, öncelikle böyle güzel bir düşüncen için cidden teşekkür ederim. :)
Benim evde boş duran, 4 GB Ram, 2 GB ekran kartlı bir sistem mevcut. 10-12 senelik fakat en azından iş görürse eğer direkt vermek isterim. En son LoL oynayabiliyordum 70-80 FPS'lerde. Eğer isterseniz sizde masraftan kurtulmuş olursunuz, benimde bir payım olmuş olur hemde.

Monitör de dahil, sadece klavye, fare ve hoparlör veya kulaklık gerekebilir. Baya eski bir bilgisayar olsa da işinizi görür diye düşünüyorum.

Hocam merhaba, öncelikle böyle güzel bir düşüncen için cidden teşekkür ederim. :)
Benim evde boş duran, 4 GB Ram, 2 GB ekran kartlı bir sistem mevcut. 10-12 senelik fakat en azından iş görürse eğer direkt vermek isterim. En son LoL oynayabiliyordum 70-80 FPS'lerde. Eğer isterseniz sizde masraftan kurtulmuş olursunuz, benimde bir payım olmuş olur hemde.

Monitör de dahil, sadece klavye, fare ve hoparlör veya kulaklık gerekebilir. Baya eski bir bilgisayar olsa da işinizi görür diye düşünüyorum.
Sizi de tebrik etmek lazım hocam güzel düşünceniz için, herkes vermez boş duran bilgisayarını. Satar parasını alırım kafasında yaklaşır.

Yeni konular

Geri
Yukarı