1600TL Sistem Toplama

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar 4K TV'ye bağlamak için sistem topladım. Amaç kesinlikle oyun oynamak değil. Film indirmek, video izlemek, office programları kullanmak, sosyal medya ve haber sitelerinde gezinmek için kullanılacak. Elimde boşta duran 600W psu mevcut olduğu için yeniden alma ihtiyacı duymadım. Aşağıdaki sistem işimi görür mü? 4K TV'ye bağladığımda sorun yaşar mıyım?
Sistemi vatan bilgisayar'dan topladım.
Bu sisteme alternatif olarak önerileriniz olursa dikkate alacağım.
AMD Athlon 200GE Socket AM4₺346,72
RAMPAGE SPECTRA RAINBOW₺264,79
GIGABYTE B450M S2H AMD B450 Socket AM4₺406,54
CORSAIR 8GB (1x8GB) Vengeance Siyah DDR4 3000MHz CL16₺325,17
Samsung 250GB 860 EVO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSD₺292,98
TOPLAM₺1.636,20

Alışveriş için nanokatalog öneririm bide 200ge yerine h110m anakart ile g4560 kurabilirsin ramide kısabilirsin diye düşünüyorum fiyatın düşecektir

Eğer amaçların bunlarsa fiyatı daha makul hale de getirebilirsin mesela RAMi 2400MHz olarak değiştirirsen 70-80 lira tasarruf olur sadece RAMden. Sonuç olarak yazdığın bileşenler bahsettiğin kullanım için yeterli.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Öncelikle sistemi böyle seçmemdeki mantığı anlatayım. Anakartı b450 yonga seçmemdeki amaç hem 200ge de oc oluyor hemde ileriye dönük bir anakart. İlerde bütçe oluşturduğumda istediğim ryzen işlemciyi takabilirim. Normalde çift kanal bellek kullanmak özellikle apu sistemlerde çok daha önemli fakat 4+4 yapsam ilerideki yükseltme ihtimaline karşı önümü kapatmış olurum. Bu sebeple tek kanal 8gb seçtim. İleride 8+8 yapabilmek burdaki amaç. Neden 3000mhz sorusuna gelirsek eğer daha düşükleri arasında fiyat farkı çok yoktu bende bunu almak istedim. F/P açısından daha mantıklı olarak görüyorum.
İntel pentium sistem de toplamayı düşündüm fakat ekran kartı takmadığım sürece amd apu sistemleri daha iyi performans veriyor bence. Üstelik ileride yükseltme yapmak daha kolay diye düşünüyorum.

Sistem iyi bence, ileride oyun falan oynamak istediniz diyelim, örnek veriyorum R5 2600 işlemci ve bütçenize uygun ekran kartı alırsınız mesela RX580'dir RTX2060'dır falan. Diğer parçalarınız da gayet iyi olur. Arkadaşın dediği H110 ve G4560'ı kursanız fazla ileriye dönük olmaz neden mi? H110 serisi anakartlar yeni nesili desteklemiyor ve çok giriş seviyesi bir anakart, RAM de düşük olacak öyle olunca. Sizin bu seçiminiz çok daha iyi. Vatan konusuna gelirsek şu an çok iyi bir indirim var, değerlendirmeniz iyi olur. Normalde bu sistem daha pahalı fiyata denk gelir. Sadece SSD başka yerlerde 260 TL fiyata alınıyor o kadar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı