1600TL Sistem Toplama

Vatan, çoğu şeyi olması gerektiği fiyattan çok daha üstünde satıyor. Örneğin, 860 EVO 500 GB SSD'yi 540 ₺ civarında almıştım Amazon Türkiye'den. Aldığım zamanlarda Vatan'da aynı SSD 650 ₺'nin üstündeydi. Ayrıca garanti konusunda da Vatan'dan pek memnun olunduğu da söylenemez.

O işlemci 4K video izletir mi bilmiyorum açıkçası. Bence ikinci el Xeon işlemcilere bakabilirsin. Yok dersen en azından DDR3 sistem toplarsın 1000 TL'ye. SSD yerine de HDD ekle derim. Film deposu olarak düşünülünce yetmeyecektir. Athlon 200GE'nin OC desteği de yok ki anakartın zaten A320M. Yerinde olsam en az 4 çekirdeli bir sistem kurardım. En azından X4 950, A320M, 8 GB 3000 MHz RAM, ikinci el HD 7790 falan.

Sistem iyi bence, ileride oyun falan oynamak istediniz diyelim, örnek veriyorum R5 2600 işlemci ve bütçenize uygun ekran kartı alırsınız mesela RX580'dir RTX2060'dır falan. Diğer parçalarınız da gayet iyi olur. Arkadaşın dediği H110 ve G4560'ı kursanız fazla ileriye dönük olmaz neden mi? H110 serisi anakartlar yeni nesili desteklemiyor ve çok giriş seviyesi bir anakart, RAM de düşük olacak öyle olunca. Sizin bu seçiminiz çok daha iyi. Vatan konusuna gelirsek şu an çok iyi bir indirim var, değerlendirmeniz iyi olur. Normalde bu sistem daha pahalı fiyata denk gelir. Sadece SSD başka yerlerde 260 TL fiyata alınıyor o kadar.
Ben de seninle aynı fikirde olduğum için bu şekilde sistem topladım. Yorumun için teşekkür ederim.
O işlemci 4K video izletir mi bilmiyorum açıkçası. Bence ikinci el Xeon işlemcilere bakabilirsin. Yok dersen en azından DDR3 sistem toplarsın 1000 TL'ye. SSD yerine de HDD ekle derim. Film deposu olarak düşünülünce yetmeyecektir. Athlon 200GE'nin OC desteği de yok ki anakartın zaten A320M. Yerinde olsam en az 4 çekirdeli bir sistem kurardım. En azından X4 950, A320M, 8 GB 3000 MHz RAM, ikinci el HD 7790 falan.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim.
Farklı sitelerde okuduklarıma göre 4K görüntü vermekte sorun yaşatmadığını öğrendim. 2X 1TB taşınabilir HDD mevcut olduğu için SSD tercih ettim. Ufak bir araştırmayla Athlon 200GE'ye OC yapılabildiğini görebilirsiniz. Kaldı ki OC yapmam gerekmezse hiç uğraşmam bile. A320M bir anakart almak istemiyorum aralarında taş çatlasın 100 150 lira fark var B450 anakartlarla. İleri tarihlerde yükseltme yapmak istersem B450 anakart oldukça iş görecektir.
Bu arada ikinci el sistem düşünmüyorum.
Vatan, çoğu şeyi olması gerektiği fiyattan çok daha üstünde satıyor. Örneğin, 860 EVO 500 GB SSD'yi 540 ₺ civarında almıştım Amazon Türkiye'den. Aldığım zamanlarda Vatan'da aynı SSD 650 ₺'nin üstündeydi. Ayrıca garanti konusunda da Vatan'dan pek memnun olunduğu da söylenemez.
Vatan bilgisayar da indirim vardı onun için orayı tercih ettim. Ayrıca Vatan bilgisayara güveniyorum şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. Ama fiyat araştırması yapmadan tek bir yere bağlı kalmam bu konuda bilinçli bir tüketiciyim merak etmeyin.

Son düzenleme:
2. el ürünlere yönelmen tavsiyemdir. Bence bütçeniz 2800 TL altında olduktan sonra sıfır bilgisayar toplamak pekte mantıklı bir seçim değildir.

Niye güzel kardeşim oyun bilgisayarı değil ki bu yapmayın Allah aşkına.
Senin topladığın sistemi şuan burada yöneticilerden başka kimse toplayamaz, Anakart seçimin güzel işlemci konusunda 4K için bir fikrim yok ama işini göreceğini düşünüyorum. Türkiye'de 2. el bir şey almak büyük kumar oynamaktır onuda söyleyeyim, DDR3 sistem toplamayı düşünüyorsan olabilir o riske doğal olarak girersin zaten geçici alıyorsundur. Ve bu paylaştığın sistemi şuan 1600 TL'ye toplayabileceğini sanmıyorum ortalama 1800 tutar.

Senin topladığın sistemi şuan burada yöneticilerden başka kimse toplayamaz, Anakart seçimin güzel işlemci konusunda 4K için bir fikrim yok ama işini göreceğini düşünüyorum. Türkiye'de 2. el bir şey almak büyük kumar oynamaktır onuda söyleyeyim, DDR3 sistem toplamayı düşünüyorsan olabilir o riske doğal olarak girersin zaten geçici alıyorsundur. Ve bu paylaştığın sistemi şuan 1600 TL'ye toplayabileceğini sanmıyorum ortalama 1800 tutar.
Dediğin gibi fiyatlar dünden bugüne değişti.
Ben de yeni bir liste yaptım şuan güncel fiyatlar var aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsin.
Sence hangisini almak daha mantıklı bir hareket olur?

İkinci el az kullanışmış ürünler mantıklı olabilir. Görerek alırsanız problem olmaz.
İkinci el tercihlerim arasında yok. Tavsiyen için teşekkür ederim hocam.

Sistemi farklı sitelerden alarak daha ucuza getirmen lazım tek satıcı olarak hepsini ayrı ayrı sınıflandırma yapmışsın. Sana tavsiye şu şekilde olacak şuan kur bazında 200GE işlemciye o parayı vereceğine gidip 2. el Xeon sistem kursan 3/1 fiyatına ve daha fazla performans alırsın ama bozulur bozulmaz ne kadar götürür orası meçhul o konuda bir şey diyemem. Ha ben uzun ömürlü tertemiz sıfır bir sistem toplayacağım diyorsan oyun oynamayacağım dediğin için sistemin 10 saniye fazladan açılmasını bekleyeceksin artık, SSD yerine HDD, 8 GB Ram yerine 4 GB Ram sana yeterli olur böyle alman daha karlı olacaktır böylelikle Ryzen 3 2200G işlemciye yaklaşabilirsin ve daha uygun fiyata bir kasa tercih edersen fiyat dengesini sağlamış olursun. Günümüzde bu bütçeye dizilecek en uygun sistem budur. 8 kombinasyonlu bu listenden hiçbir şey anlamadım burada neyi baz aldın yada ne anlatmaya çalıştın bir fikrim yok birisinde kasa yok bildiğim kadarıyla diğerinde işlemci mi farklı? neyse olur kısmını söyledik olmaz kısmı senin cebindeki paraya bakıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı