1600X sisteme Windows 11 kurdum

Denizari

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11 de en çok sorun yaşayan kişilerden biri bendim, PC iyi olmasına rağmen Windows 11 ile barışık çalışamıyordu ve performansta oldukça düşüktü. Geçen yıla kadar da toplam 2 kez Windows 11 kurup, bir daha da kurmamak üzere Windows 10'a geri dönmüştüm. Fakat şu son 22H2 güncellemesi sonrası bugün bende Windows 11'i tekrar kurup test ettiğimde, baştan aşağı düzelmiş, tüm hatalarından ve performans sorunundan da kurtulmuş bir Windows deneyimliyorum şu anda. Bu arada, Windows 11'i sadece işlemcim desteklemiyordu, onun dışında anakartımın 2.0 TPM ve Secure Boot desteği vardı. Bende Rufus ile ISO dosyasını direkt UEFI modunda ve hiçbir bypass da yapmadan flash belleğe normal bir şekilde yükledim ve işlemcim desteklememesine rağmen hiçbir hata vermeden Windows 11 kuruldu. Evet arkadaşlar, Microsoft işlemci kısıtını kaldırmış görünüyor. Her neyse, yeni bir güncellemeyle bu süreç sona erer ve tekrar sıkıntılı süreç başlar mı bilemiyorum ama şu anda bu Windows 11 resmen olmuş. Sürekli soruluyor, evet bu zamana kadar sorunlu sistemlerden biri olan benim elimdeki sistemde bile şu anda çok iyi bir haldeyse sizde Windows 11 kurabilirsiniz.
Bu arada; kurduktan sonra şu iki ayarı da yapmanız iyi olur;
1- Windows 11 Oyun Performansı Nasıl Artırılır?
2- High Precision Event Timer ve Oyun Performansına Etkisi

Gigabyte B450M S2H
AMD Ryzen 5 1600X
16 GB DDR4
SSD + 2X HDD
Sapphire Nitro+ AMD RX 580 4 GB 256Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende bu sistemin 10 kat düşüğü bir sisteme kurdum ve yağ gibi kayıyor, demişsin ki Rufus ile yaptım hocam o bende olmadı ya, gereksinim tiklerini kaldırdığım zaman desteklemiyor diyor bende de aynı şekil sadece işlemci desteklemiyor, tikleri açtığım zaman da kurulum menüsü değil de saçma şekilde kurtarma kısmına atıyor bende setup ile kurabildim.

Bende bu sistemin 10 kat düşüğü bir sisteme kurdum ve yağ gibi kayıyor, demişsin ki Rufus ile yaptım hocam o bende olmadı ya, gereksinim tiklerini kaldırdığım zaman desteklemiyor diyor bende de aynı şekil sadece işlemci desteklemiyor, tikleri açtığım zaman da kurulum menüsü değil de saçma şekilde kurtarma kısmına atıyor bende setup ile kurabildim.
ISO dosyanız güncel miydi peki? Belki bundan dolayı yapabilir. Ben dün ISO dosyasını indirip kurdum.

Microsoft'un sitesindeki günceldir sanırım, direkt indirip yazdırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı