Ryzen 1800X Sisteme Windows 11 Kurdum

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Ofisteki Ryzen 1800X bilgisayarım normalde Windows 11 desteklemiyor fakat ben güncel gelişmeleri ofisten de takip etmek ve gerektiğinde çözümlerime ekran görüntüsü eklemek için sisteme 11 kurdum. Kurmak için resmi Microsoft yöntemini kullandım. Bu yöntemi kullanınca bir de uyarı alıyorsunuz yükseltme ekranında:

Bu bilgisayar, Windows 11 çalıştırmak için en düşük sistem gereksinimlerini karşılamıyor. Bu gereksinimler, daha güvenilir ve daha kaliteli bir deneyim sağlamaya yardımcı olur. Windows 11'in bu bilgisayara yüklenmesi önerilmez ve uyumluluk sorunlarına neden olabilir. Windows 11’i yüklemeye devam ederseniz, bilgisayarınız artık desteklenmez ve güncelleştirmeleri alma hakkına sahip olamaz. Uyumluluğun olmaması nedeniyle bilgisayarınızda meydana gelen hasarlar üretici garantisi kapsamında değildir. Kabul Et'i seçerek, bu beyanı okuduğunuzu ve anladığınızı kabul etmiş olursunuz.

windows 11 desteklenmiyor.jpg

İlerleyen günlerde bir video rehber de yapacağım.

Şu anda kullandığım sistemler:
  • 6. Nesil NUC i3: Windows 11 (Evde)
  • ASUS Zephrus G14: Windows 11 (Evde)
  • Intel 5960X: Windows 11 Insider (Evde)
  • Ryzen 1800X: Windows 11 (Ofiste)

Son düzenleme:
Ofisteki Ryzen 1800X bilgisayarım normalde Windows 11 desteklemiyor fakat ben güncel gelişmeleri ofisten de takip etmek ve gerektiğinde çözümlerime ekran görüntüsü eklemek için sisteme 11 kurdum. Kurmak için resmi Microsoft yöntemini kullandım. Bu yöntemi kullanınca bir de uyarı alıyorsunuz yükseltme ekranında:

Eki Görüntüle 1312767

İlerleyen günlerde bir video rehber de yapacağım.

Şu anda kullandığım sistemler:
  • 6. nesil nuc i3: Windows 11 (evde)
  • ASUS zephrus G14: Windows 11 (evde)
  • Intel 5960X: Windows 11 Insider (evde)
  • Ryzen 1800X: Windows 11 (ofiste)

Ben virüssüz bir reg bulmuştum onunla yapmıştım. Debloat da yapınca mis gibi akıyor şu anda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle desteklenmiyorken kurarsak yine de Valorant'ta TPM hatası alır mıyız?
Bu sistemde TPM var, alınmaması lazım ama deneyeyim.
1600 AF'li sistemimde kurulumu sıkıntısız yapmıştım, sizin sisteminizin uyumsuz gelme sebebi nedir acaba?
1600 AF Ryzen 2000 ailesine ait çünkü. Mesela 2200G de Ryzen 1000 ailesine ait olduğu için o da hata alır :D

Büyük içerik üreticilerinden azımsanmayacak derecede çok kişi genelde sistemlerini kolay kolay güncellemiyor. YT'de de takip ettiğim bazı büyük inceleme kanalları da halen Ryzen 1800X kullanıyor. Bunun özel bir sebebi var mı acaba?

1600 AF'li sistemimde kurulumu sıkıntısız yapmıştım, sizin sisteminizin uyumsuz gelme sebebi nedir acaba?

1600 AF, 2000 serisi gibi Zen+ mimarisi kullanıyor ve o şekilde tanımlanıyor. 1800X ise Zen mimarisine sahip 1000 serisine bağlı.

Büyük içerik üreticilerinden azımsanmayacak derecede çok kişi genelde sistemlerini kolay kolay güncellemiyor. YT'da da takip ettiğim bazı büyük inceleme kanalları da halen Ryzen 1800X kullanıyor. Bunun özel bir sebebi var mı acaba?
Bilmiyorum ama yeni ekran kartlarını test eden hiç kimse Ryzen 1000 serisinde kalamaz. Şu anda 12. Nesil ve 5950X dışında -ki bence o bile kullanılmamalı- bir test sisteminde yapılan testler bana göre anlamsızdır. Tabi bu dediğim hazır satılan sistemler için geçerli değil çünkü sistem öyle.

Geri
Yukarı