1600x900 R9 270'te Darboğaz Yapar mı?

S52B32

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yarın i3-4160, r9 270 ve 8GB RAM desteği ile sistemimi yükselteceğim. Fakat elimde memnun olduğum ve değişmeyi düşünmediğim 1600x900 çönürlükte bir monitörüm var. Yaptığım araştırmalarda, bazı yorumlar ve videolar gösteriyor ki bu çözünürlükte işlemci tıkanıyor yani darboğaz oluyor. Bu darboğaz meselesini çok takan bir insan değilim, ama yine de size bir danışmak istedim.

Örnek olarak şu video'da 5:00 dakikada 1080p çözünürlükte GPU'nun çoğu kullanılıyor, fakat dakika 6:38'e geldiğinde, 900p'de GPU kullanımı baya bir düşüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

24 saat geçmeden yazdım. parçaları alacağım için acele ettim, mazur görün lütfen.

i3 4160 çoğu oyunun üstesinden geliyor rahatlıkla. Ama benim kafama takılan, ekranımın çözünürlüğü :)

FX 6300 ve R9 270 kullanıyorum 1440x900 monitör ile. GPU kullanımı tavan yapmıyor, ama her oyunu ultrada 60 FPS ile açıyorum. Şu an GPU kullanımın %100 olsa fit bir sistem olur, fakat 1 2 sene sonra çıkan oyunlarda %150 olmayacak. Birazda gelecek için pay bırakmak lazım bence.

@BigSmoke Hocam ilk baktığım işlemci oydu, fakat aralarındaki fark; 4170'in daha yeni ve pahalı olmasıydı. Bundan dolayı 4160 tercih etmeye karar verdim. Sizdeki de kuvvetli bir gpu, sıkıntı yaşadınız mı hiç ?

@klink Haklısınız tavan beklenmez zaten. fakat, yukarıdaki videodaki gibi %65-70 dolaylarına düşerse üzülürüm :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı